Memduh Bayraktaroğlu: İnfaz yasası herkese var, eline sapan dahi almamışlara neden yok?

Koronavirüs salgınından dolayı Meclis gündemine hızlı bir şekilde gelen ‘infaz düzenlemesindeki’ ayrımcılığa tepkiler gelmeye devam ediyor. İktisatçı-yazar Memduh Bayraktaroğlu, bu konuya dikkat çekerek “İnfaz yasasında neden KHK’lılar yok” diye sordu.

KHK TV’ye konuşan Memduh Bayraktaroğlu, ne kadar ipini koparan insan varsa dışarıya çıkaracaklarını, düşünen insanların ise içeride kalacağını belirtti. Bayraktaroğlu “Bu insanlar ellerine silah değil sapan dahi almamışlar. Gazetecilerin suçu haber yapmak. KHK’lıların suçu ise devletin kontrolündeki bankaya para yatırmak. Bu insanları suça teşvik etmek. madem bu banka terör bankası o zaman kapat kardeşim” ifadelerini kullandı.

“BU İNSANLARIN SUÇU ÇALIŞKAN VE DÜRÜST OLMALARI”

Yüz binlerce insanın KHKlarla işinden olduğunu ve yüz binlercesinin ise ise cezaevine atıldığını aktaran Bayraktaroğlu “Bilerek devlet tuzak kurmuş insanlara. Bu bankayı açık tutmuşlar.Bu bankaya para yatırsınlar da ben bunları işinden atayım diye. Bu insanların suçu başarılı çalışkan ve dürüst olmaları. Bu insanları, hırsızlığa izin vermeyen bu kişileri işinden edip yerlerine hırsızlıklara ses çıkarmayan kişileri yerleştirdiler” diye konuştu.

Mecliste görüşülmeye başlanan infaz düzenlenmesinde terör örgütü denilerek silah ve şiddet kullanmayan yaklaşık 100 bin kişi kapsam dışında bırakıldı. Uygulamadan yaklaşık 90 bin kişi faydalanacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin