Melek Çetinkaya’ya Tem’de kötü muamele: ‘Avukatlar beni yalnız bırakmasın’

Ankara Emniyet’i hukuksuzlukta sınır tanımıyor. Hava Harp Okulu öğrencisi olan oğlu Furkan Çetinkaya ve arkadaşları için ‘adalet’ isteyen Melek Çetinkaya, bugün evinden çıkarken kapıda pusu kuran sivil polisler tarafından gözaltına alındı.

Ankara TEM Şubeye götürülen Çetinkaya’ya burada işkence ve kötü muamele uygulaması yapıldığı haberleri geliyor. Hala TEM Şube’de bulunan Çetinkaya’nın yaşadıklarını ise Buket İncir Twitter hesabından paylaştı:

‘TEM Şube’de 1.5 saat yüzü duvara bekletilmiş’

“Melek Çetinkaya’dan haber var! Bazı yaşadıklarının sosyal medyada yazılmasını istemiş.Tem Şube’de bir buçuk saat yüzü duvara dönük şekilde ayakta bekletilmiş. Oturmasına izin verilmemiş. Bu sırada alay edici cümleler kullanılmış.”

“Kısacık boyun ile ne işlere karışmışsın “, “sosyal medyayı kullanmayı sana kim öğretti” gibi alay edici cümleler kullanılmış. Nezarethanede şu anda yerde yatıyormuş.”

‘Avukatlar beni yalnız bırakmasın’

Buket İncir paylaşımına şöyle devam etti: “Tüm avukatlara çağrıda bulunulmasını istiyor. “Avukatlar beni yalnız bırakmasın” diyor. Kadın polislerin olmaması huzursuz etmiş. Hep erkek polisler yanındaymış. Kadın polis olmaması ve yalnız kalmasından sürekli tedirgin olmuş.!”

Eski hakim ve gazeteci Büşra Taşkıran da Melek Çetinkaya’nın avukat çağrısını sosyal medya hesabından tekrarladı.

Gergerlioğlu Nedir bu anneyi rahatsız ettiğiniz..!

Melek Çetinkaya’nın, hiç bir eylemde bulunmadığı halde evden çıkarken gözaltına alınması tepkiye neden oldu. İnsan Hakları Savunucusu ve HDP Milletvekili Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, tepkisini Twitter hesabı üzerinden gösterdi. Gergerlioğlu, İçişleri Bakanlığı’nı etiketleyerek yaptığı paylaşımda, “Nedir bu anneyi rahatsız ettiğiniz..!? Her keyfiliği mübah sanıyorsunuz ama bilin ki tüm kamuoyu Melek annenin yanındadır.! Hukuksuz işlerinizi bırakın..!” ifadelerini kullandı.


İlk açıklamayı Cemal Yıldırım yaptı: Melek Hanım Tem Şubeye götürülüyor

KHK’lı Cemal Yıldırım da sosyal medya hesabı twitterdan Melek Çetinkaya’nın yaşadıklarını paylaştı. Yıldırım şunları yazdı: “Adalet arayan anaların şahsında Melek Çetinkaya ya sahip çıkalım. Melek Hanım Tem şb. götürülüyormuş.
Bugün saat 20.00 tag önerisi. ADALET TalebiSusturulamaz”

Melek Çetinkaya’nın harbiye öğrencisi olan oğlu Furkan Çetinkaya ve 329 arkadaşı, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından önce tutuklanmış ardından müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin