Melek Çetinkaya ağlayarak tahliye oldu

15 Temmuz sonrası tutuklanan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya tahliye edildi. Cezaevinden ağlayarak çıkan Melek Çetinkaya, içerideki bıraktığı koğuş arkadaşları için, “Kızlarımı bırakıp çıkmak istemiyorum” dedi.

Çetinkaya’nın kızı Rüveyda Çetinkaya annesini çıkış fotoğrafını paylaştı.

 

17 Temmuz’dan itibaren Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde bulunan Melek Çetinkaya 66 günlük tutukluluğun ardından bugün tahliye edildi.

Cezaevinden ağlayarak çıkan Melek Çetinkaya’nın ilk sözü, tutuklu hap okulu öğrencilerini kast ederek “Kızlarımı bırakıp çıkmak istemiyorum” oldu.

15 Temmuz’un hemen ardından tutuklanan ve müebbet hapis cezası alan Hava Harp Okulu öğrencisi Şüheda Sena Öğütalan ve diğerleriyle aynı koğuşta kalan Melek Çetinkaya “Tahliyemi istemeyecektim ama kızlar bana çok kızdı” dedi.

Tahliyesin hemen ardından Kronos‘a özel açıklamalarda bulunan Çetinkaya sözlerine şöyle devam etti:

“Çocuklar çıkmadan çıkmayacaktım ama çıktım. Ne içeri girmek elinizde ne de dışarı çıkmak. Kızlar hiç ummadığım kadar iyi. Özellikle Sena koğuşun en küçüğü olmasına rağmen kimsenin modunun düşmesine izin vermiyor. Sürekli herkesi ayakta tutmaya çalışıyor. Sanki koğuşun en büyüğü o, koğuşun psikoloğu gibi hepimizi motive ediyor. İçeri girdiklerinde küçüklerdi, kızlar çok olgunlaşmış, büyümüşler. 4 yıl geçti. Sena buradan beraber el ele çıkacağız diyordum. Olmadı. Onları içeride bıraktım, çıktım. Tahliyemi talep etmeyeceğimi duyunca çok kızdı. Şakayla çık, git, bıktım senden dedi. Buradan çıkmak benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Hatta kalsam daha da mutlu olurdum. Tabi beni dışarıda bekleyen iki evladım vardı ama içeride ise 313 evladım bulunuyor. Onların da benim gibi kısa süre içerisinde çıkması gerekiyordu ama maalesef 4 yıldır içeridirler. İnşallah ilahi adalet yerini bulacak.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Yilin annesi olsun Melek Cetinkaya. Rabbim Hz Eyup (as) sabri versin bu ablamiza. RAbbim en kisa surede de tum masumlari sevdiklerine kavustursun Bu insanlara boyle zulum edene de reva gorene de Allah iki cihanda da yuzunlerini guldurmeyi nasip etmesin.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin