Mehmet Eymür: ‘Devlet görevlileri 18 kişiyi para için öldürdü, ASALA’yı bitirdik hikâyeleri palavra’

Eski MİT Kontrterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın da sanıkları arasında olduğu ‘faili meçhul’ bırakılan 18 cinayetle ilgili konuştu. Eymür, ”Devlet görevlileri 18 kişiyi para için öldürdü. Çiller cinayetleri biliyordur.” dedi.

Eski MİT Kontrterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür, ‘derin devlet’in kirli çamaşırlarını ortaya saçtı.

T24’ten Gökçer Tahincioğlu’na konuşan Mehmet Eymür, Abdullah Çatlı, Mehmet Ağar, Tansu Çiller, Yeşil, Sedat Peker, Doğu Perinçek gibi birçok ismin ‘derin’ işlerinin yanı sıra JİTEM’in işlediği ve ‘faili meçhul’ bırakılan cinayetlerle ilgili de konuştu.

Eymür’ün konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

‘JİTEM GERÇEK ELBETTE’

“JİTEM gerçek elbette. Evet. Veli Küçük’ü de iyi tanırım. Çok beni hayal kırıklığına uğratan bir insan. Bir kere Perinçek grubundan. O benim için büyük bir eksi. Yanlış işlere giriştiler. JİTEM, şu bu falan filan. Benim ona çok iyiliklerim vardır.

Meslek hayatımda şunu gördüm ben. En şikâyetçi olduğum kişiler asker kişiler oldu. Ben askerleri çok severim. Asker çocuğuyum. Bunlar köyden gelen, açılan genç kızlara benziyor. Birliklerinden çıkınca sivil hayatta birdenbire değişiyorlar. Bizdeki askerlerin hepsiyle problemim oldu. Benim yakınımda çalışan Yavuz Ataç, Kaşif Kozinoğlu, Korkut Eken vardı. En sevdiklerimden biri Korkut’tu. Üzüntü vericidir bugünkü durumu. Şimdi 18 kişinin cinayeti nedeniyle yargılanıyorlar. Ne kadar ağır bir şey. 18 kişiyi öldürdüler evet işte. Ayhan Çarkın’ın ifadesiyle yapıldı bu dava…

Devlet benim gözümde her şeyi yapabilir. Meşrudur. Benim için böyle. Ama işin içinde menfaat varsa… ‘Bu kadar para ver yoksa seni öldüreceğim.’ Bu insanlar maalesef böyle öldürüldü…

Sözüm para etmedi. Ben o dönemden itibaren yazdım. Raporladım. Anlattım. Herkes espriyle rica ediyordu. “Bizi de yaz da yükselelim” diye. Ben yazdıkça Mehmet Ağar güçlendi. Ben bunları yazdım, rapor ettim. O kadar enteresan bir şey ki bu… Menfaatler önemli…

(Çiller bu cinayetlerden haberdar değil miydi?) Biliyordur. Ama Mehmet Ağar kim bilir nasıl takdim ediyor? Ağar bunlara pasaport veriyor, yetki veriyor.

‘SEDAT PEKER ‘BEN İŞ ADAMI OLDUM’ DEDİ’

(Sedat Peker) Geçmişte bir kere karşılaştım kendisiyle. Bir akrabanın evinde karşılaştık tesadüfen. Benim yazılarım vardı o zaman. İsmi geçiyordu. “Ben artık iş adamı oldum” dedi. “İş adamı arkasında 30 kişiyle gezmez” dedim. “İş adamı olmanı temenni ederim ama bugünkü durumun benzemiyor” dedim. Öyle bir konuşmamız geçti. Tahminimden fazla okuyan bir adam. Diğerleri gibi değil pek.

(Yeşil Yaşıyor mu?) Zannetmiyorum. Oğlu ile falan konuştum. Herhalde parayı bölüşenlerden biri temizledi onu. Ortadan kaybolduğu zaman. Bayağı aradık o zaman. Arabasını Bahçelievler’de bulduk. Şoförü vardı o da ortadan kayboldu.

‘ÇATLI UYUŞTURUCU İŞİ İÇİN ‘MECBUR KALDIK, AÇ MI YAŞAYALIM’ DEDİ 

Çatlı ile de münakaşam oldu. Bebek’te bir restorana getirmişti biri. Dedim ki uyuşturucu işi yapıyorsunuz. O zaman yurt dışında yaşıyorlardı. “E biz mecbur kaldık, aç mı yaşayalım” dedi. “Başka iş yapamayacak mısın” dedim. Münakaşamız oldu.

ASALA’YI BİTİRDİK HİKÂYELERİ PALAVRA, YALAN

Bahçelievler katliamı, devletin parmağının olduğu cinayet değil. Her türlü pisliğin içindeler zaten. Nuri Gündeş’ler (Eski MİT Bölge Başkanı) kullandı onları. Birileri tabii kullandı. Hiçbir şey de yapmadılar. ASALA’yı bitirdik hikâyeleri palavra, yalan. Fransa’da bir mezarlıktaki anıta bomba koydular. Başka yaptıkları bir şey de yok.

PERİNÇEK, TAMAMEN, İNGİLİZ İSTİHBARATIYLA AMERİKALILARIN ADAMIDIR

Bugün MİT’çinin adını yazana hapis cezası veriyorlar. O tarihte her şeyini, plakasını, telefonunu, evini, adresini hepsini verdiler. Bir nevi “öldürün” denildi. Hiram Bey de hissetmişti zaten. Arkasından felaket oldu. Kontrol edildiğini biliyordu Hiram Bey. Enteresan olan ilk Amerikan casusunu yakalamamızdan sonra olmasıdır. (MİT Başkan Yardımcısı Sabahattin Savaşman’ın ABD casusu olduğunun aydınlatılması olayı) İlk Aydınlık’ta yayınlar başladı. Hiram Bey ve beni CIA ajanı yaptılar o haberlerde. Biz aksini çözmüşüz ama bizi suçluyorlar. Sonra tüm bilgileri verdiler…

“Perinçek İngiliz istihbaratıyla Amerikalıların adamıdır; ordu ve MİT’te adamları var. Perinçek’in hem ordu içinde yüzbaşılıktan başlayıp generalliğe kadar uzanan adamları var hem de MİT’te. Bana kalırsa Perinçek, tamamen, İngiliz istihbaratıyla Amerikalıların adamıdır. Kesinlikle öyledir.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

  1. Türkleri avrupadan ve natodan kopartma projesinin mimarları avrasyacılar, ulusalcılar, ergenekoncular, milliyetçiler, islamcılar içinde baş aktör perinçek görülmektedir. Eğer perinçek ingilizin adamıysa o zaman ingilizler türklerin avrupadan ve natodan kopmasını isteyen devlettir. Demek türkleri ruslara, irana hatta çine belli mesafede sürükleyen ingilizlerdir. Demek kontrol etmek istedikleri devletler varsa sistemini ilkelleştirip otoriter lige atıyorlar ve orada ellerinin altında o ülkenin insanlarını yönetiyorlar. O kurbanlık gibi bu şartlara evet diyen insanlar örneğin türkler de mezbaha gibi bir yerde yaşamaya alışsınlar. Türkler medeni dünyada yaşamayı hak etmiyorlar. Hala bunca şeye rağmen ağızlarına demokrasiyi, insan haklarını, hukukun üstünlüğünü alamıyorlar. Liderleri peşinden sürüklendiklerinden herşey artık onların elinde. Herşey liderlerin elinde. Kurtarıcı liderlerini görüyorlar. Bilmiyorlar ki kurtarıcı hukukun üstünlüğünüdür. Liderlere duyulan saygının azını insan haklarına duymadılar. Bunu kavramak için çok fırsat geçti türkün eline. En önemlisi faruk gergerlioğlu ve diğerleri. Ama uyanmadı bir türlü türkler. Israrla tek adamın, tek liderin dediğine baktı. Israrla başka seslere kulaklarını tıkadı. Bu neyin inadıydı böyle. Nasıl bir cehalet bu? Allah kulak vermiş, insan dinlemez mi? Kulaklarını kapatıyorlardı. Bu neye karşı direniş böyle? Neyin mücadelesini verdi türkler geçtiğimiz birkaç yıl içinde? Aydınlanmadan bahsedenlerin eline kaç kere aydınlanmak için fırsat geçti. Gözlerini kapattılar. Niye? İntikam duygusuna kendilerini saldıkları için. Peki intikamın sırasımıydı? Şimdi mezbahane gibi yerde yaşayın.

  2. “Eski MİT Kontrterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın da sanıkları arasında olduğu ‘faili meçhul’ bırakılan 18 cinayetle ilgili konuştu.”

    “Eski MİT Kontrterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür, ‘derin devlet’in kirli çamaşırlarını ortaya saçtı.”

    Aklımızla dalga geçiyorlar. Her şeyi detayları ile bilenler (belki de müdahil olanlar) sanki yeni öğrenmiş gibi çıkıp bu zamanda anlatıyorlar. Bir şeylerin kokusunu almışlar. Ya da revizyon yapılacaktır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin