‘Medyasını satan Aydın Doğan, Amerika’da hastane yatırımına giriyor’

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Doğan Medya Grubu’nu hükümete yakın Demirören Holding’e satan Aydın Doğan, ABD’de sağlık yatırımı peşinde. Odatv’nin haberine göre, Aydın Doğan’ın ABD’nin Tennessee eyaletindeki Manchester Hastanesi’ni almak için görüşmeler yaptığı öne sürüldü.

Doğan Holding geçen yıl, medya grubunu hükümete yakın Demirören Holding’e satmıştı. Doğan Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP), aralarında Hürriyet ve CNNTürk’ün de yer aldığı media kuruluşlarını toplamda 916 milyon dolara Demirörenlere sattığını açıklamıştı.

Türkiye’deki medyanın büyük bölümü 2018 yılının Haziran ayındaki seçimlerinden önce el değiştirirken, Doğan Holding’in satıştan kazandığı sermayeyle nasıl bir yatırım yapacağı da merak konusu olmuştu.

Odatv’nin Amerika kaynaklı iddiasına göre, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın ABD’nin Tennessee eyaletindeki Manchester Hastanesi’ni almak için görüşmeler yaptığı öne sürülüyor. İddiaya göre, Aydın Doğan, hastane için 40 milyon Dolar teklifte bulundu.

Doğan’ın bunun için önce 29 Ocak’ta Londra’ya gideceği, damadı Mehmet Ali Yalçındağ’ın da Davos’taki toplantıların ardından Londra’ya gideceği ve ikilinin burada buluşacakları ileri sürülüyor.

Öte yandan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Aydın Doğan’a, Demirörenler’e satıştan aldığı para için yatırım yapması tavsiyesinde bulunduğu da iddialar arasında yer almıştı.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin