MEB ve Emniyet’ten ortak fişleme!

AKP rejimi döneminde 'fişlemeler' ayyuka çıktı. Artık devlet kurumları, insanları açıktan fişliyor!

AKP rejiminin hukuksuz uygulamaları bitmek bilmiyor. İddiaya göre Milli Eğitim Bakanlığı ile Emniyet arasında imzalanan protokol gereği özel öğretim kurumlarında çalışanlar tek tek fişleniyor. MEB’in ‘güvenlik soruşturması’ adı altında özel öğretimde çalışanların birinci derecede yakınlarının da TC kimlik numarasını istediği öğrenildi.

HDP Milletvekili ve İnsan Hakları Savunucusu Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, konuyla ilgili kendisine gelen bir şikayeti, (@tbmeb) MEB’i de etiketleyerek, “Hal bu.! Fişlemeyi MEB yapıyor..!” notuyla paylaştı. Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun paylaştığı notta, “İyi günler Sayın Vekilim, Milli Eğitimin başlattığı bir uygulama konusunda sizi haberdar edeceğim. MEB,EGM ile bir protokol imzalamış, özel öğretimde çalışanlara güvenlik soruşturması için 1. dereceden yakınların T.C. lerini istiyor.” ifadeleri yer alıyor.

AĞAÇ KÖKÜ YESİNLER

MEB ve Emniyet’in ‘güvenlik soruşturması’ adı altında açıktan yaptığı fişlemenin amacının KHK’yla işinden atılanların önünü kesmek olduğu tahmin ediliyor. Yıllar önce AKP’nin Isparta İl Başkanı Osman Zabun, KHK’lılarla ilgili bir soru üzerine, “Ağaç kökü yesinler!” ifadesini kullanmıştı. AKP rejimi, hukuksuz KHK’larla işten attığı insanların özel öğretimde çalışmalarına engel olmak için elinden geleni yapıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin