Mansur Yavaş: AKP’den adaylık teklifi geldi

2019 Mart yerel seçimleri yaklaşırken kulislerde CHP ve İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddia edilen Mansur Yavaş, “AKP’den adaylık teklifi geldi” açıklamasında bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Ankara için yaptırdığı ankette isminin önde çıktığını belirten Yavaş, CHP ve İYİ Parti’nin adaylık kararını beklediğini ifade etti.

AKP’NİN ANKETLERİNDE İSMİ İLK SIRADA ÇIKTI

Ankara’nın Beypazarı ilçesinin iki dönem belediye başkanlığını yapan ve icraatları ile ismini duyuran Mansur Yavaş, 2009’da MHP’nin, 2014’te CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girdi. 2019 Mart seçimlerinde Ankara’da ismi en çok konuşulan kişi olan Mansur Yavaş, Sözcü Gazetesi’nden Saygı Öztürk’e konuştu. AKP’nin anketinde ilk sırada çıktığını ama bu adaylığa sıcak bakmadığını söyleyen Yavaş, CHP ve İYİ Parti’nin adaylık kararını beklediğini de sözlerine ekledi.

“HİÇBİR PARTİYE ADAYLIK BAŞVURUM OLMADI”

Yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi için yarışacağı iddia edilen Mansur Yavaş, “AK Parti anketinde ismim ilk sırada çıktı. Bana AK Parti’den teklif geldi. CHP ve İYİ Parti’nin kararını bekliyorum.” diye konuştu. İki partinin kararını beklediği ifade eden Yavaş, “Partilerin görüşmeleri sonucunda Ankara’da bir yol çizilecektir. Hiçbir partiye adaylık başvurum olmadı. Bende aday olup olmamakta gerçekten kararlı değilim” dedi.

“BAZI YANDAŞ KALEMLER PANİK HALİNDE”

2009’da MHP’den aday olduğumda kazanmış olsaydım. Beypazarı’ndaki gibi iki dönem başkanlık yapacaktım” diyen Mansur Yavaş, “Yaş itibariyle de aday olmayacaktım. Fakat Ankara’da partilerin bir araya gelerek ortak bir aday çıkartmanın ne kadar mantıklı olduğu gerçeği, bazı yandaş ve taraflı yazarların panik halinde olmalarından anlaşılıyor.” dedi.

“KAZANAMAYACAĞIM DİYE BİR ŞÜPHEM YOK”

29 Ekim günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü belirten Mansur Yavaş, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmediğini vurguladı. CHP ve İyi Parti liderlerinin görüşmelerini beklediğini ifade eden Yavaş, “AKP’nin anketinde ismim ilk sırada çıktı. AKP’den adaylığı düşünüp düşünmediğim soruldu. Sorana iki siyasi partiden aday olduğumu, başka bir partiden aday olmanın beni makam sahibi yapacağını ama itibarımı düşüreceğimi söyledim. Aday olursam kazanamayacağım diye bir şüphem yok” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin