Maltepe’de yaşanan olaylar AKP’li ‘Yeliz’ tarafından kurgulandı

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Maltepe’de oyların yeniden sayımı sırasında çıkan arbedenin AKP ve MHP’lilerce önceden kurgulandığını söyledi. Olayı çıkaran kişinin ‘Yeliz’ kod adlı AKP’li vekil Ahmet Hamdi Çamlı olduğunu anlatan Tanal, “Olay, sayım sürecini yavaşlatmak için önceden kurgulanmış.” dedi.

Maltepe’de bir türlü bitirilemeyen oyların yeniden sayımı sırasında dün yaşanan arbede nedeniyle sayıma ara verilmişti. Yüzde 98’i biten sayımın kalan yüzde 2’lik kısmı ise günlerdir bitirilemiyor. Arbedenin ardından özellikle iktidara yakın kanallarda olayı çıkaranların CHP’li vekiller olduğun ileri sürüldü. Ancak olaya ilişkin ortaya çıkan görüntüler yandaş kanalları yalanlıyor. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sayım çok sakin bir şekilde yürütülürken AKP ve MHP’liler arasında önceden kurgulandığı anlaşılan tartışma sonrası ortamın bir anda alevlendiğini söylüyor.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Maltepe’de sayım sırasında yaşanan arbedenin ‘Yeliz’ takma ismini kullanan AKP’li vekil Ahmet Hamdi Çamlı tarafından önceden kurgulandığını söyledi.

Mahmut Tanal’ın iddiasına göre olayların baş aktörü ‘Yeliz’ kod adıyla bilinen AKP’li vekil Ahmet Hamdi Çamlı. Tanal’ın konuya ilişkin açıklamaları şöyle; “Sayım işlemleri yapılırkan AKP’li arkadaş foto çekiyor, MHP’li arkadaş müdahale ediyor. CHP’li arkadaşlar olayın içersinde bile değil. Olay bu şekilde çıkıyor. Zaten TRT kameraları olay çıktığı anda o bölgeye zoom’luyor. Olay önceden kurgulanmış vaziyette.”

PLAN DIŞARIDA HAZIRLANMIŞ

“Arkadaşlarımızın bize aktardğı kadarıyla dışarıdan bir grup içeri girior. O grupla birlikte AKP’li milletvekili arkadaşımızın bağırışması üzerine bu arbede yaşanıyor. Hatta ‘Yeliz’ adlı milletvekilinin bağırması, olayları çıkarması üzerine başlamış oluyor. Olayın çıktığı anda hiç bir CHP’li arkadaşımız orada yok! Bir medya grubu olayı çıkaranların CHP’liler olduğu şeklinde yeni bir algı yaratmaya çalışıyor. Bu olayları başlatan kişi ‘Yeliz’ adlı milletvekilidir. Bu olayı çıkaran ve sayımı yavaşlatanlar AK partililer ve MHP’lilerdir…”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin