Mafya tetikçisi

YORUM | ALPER ENDER FIRAT

15 Temmuz rejimin kimlerin kurduğunu bir kere daha teyit etti CHP’li Meclis Başkanvekili Levent Gök. Sanki bir saray çalışanıymış gibi gidip Kazakistan’ın yöneticilerine cemaate sempati duyanların iadesi için baskı yapmış ve bunu da twitter hesabından duyuruyor.

Her açıdan ipi kopmuş bir ülkede yaşanan hiçbir sorunla ilgilenmeyen ana muhalefet partili bir adam gidip cemaat üyelerinin iade edilmesiyle ilgili Kazakistan yöneticilerinden talepte bulunuyor.

Levent Gök bu yapmasına gerekçe olarak da meclisin bombalanmasını gösteriyor. Levent Gök, Meclis’i kimin bombaladığını öğrendiyse bunu bütün dünya ile paylaşması gerekmez mi?

Sözün ona Mecliste komisyon kurup darbe incelemesi yaptınız. Peki; ne öğrendiniz ve kimlerin suçlu oluğunu göstermenizi beklediğimiz komisyon raporu nerede? Darbeyi kimin yaptığını, hangi talimatlarla bunu cemaate mal ettiğinizi, görünmeyen uçaklarla Meclisin nasıl bombalandığını açıklığa kavuşturup bunu neden dünya kamuoyuyla paylaşmıyorsunuz? Cemaatin hangi talimatıyla meclisin bombalandığını bütün dünya gibi biz de merakla bekliyoruz.

Madem meclisi kimin bombaladığını öğrendiniz ve ikna oldunuz bunu dünyayı ikna edecek şekilde neden açıklamıyorsunuz?

Meclisi kim bombaladı bilmiyorum ama şu kesin olarak bir gerçek ki Meclisi Kazakistan’da yaşayan hiçbir kimse bombalamadı. 15 Temmuz tiyatrosu esnasında Kazakistan’da yaşayan hiç kimse Türkiye’de bir yerlerde darbeyi organize etmiyordu. Sözüm ona hukuk fakültesi bitirmiş Levent Gök’ün hukukun en temel kaidesini yani suçun şahsiliği kuralını bilmiyor olması mümkün mü? Bütün hukuk sistemleri der ki suç şahsidir ve cezasının işleyen çeker.

Evet mecliste nereden geldiği hiçbir zaman belli olmayan bombalar patladı. Bombalar patlarken Fox Tv canlı yayındaydı ve spiker de şaşkın bir şekilde uçak sesi duyulmuyor ama meclis vuruldu diye konuştu. Ancak mecliste patlayan bombalar gizemini hâlâ korumaya devam ediyor.

A Haber ve türevleri bunu uçaklarla cemaatin yaptığını söyledi ve bu herkes için başta da ana muhalefet için yeterli bir belgeydi öyle mi? Başka da ispata, delile, belgeye ve daha başka hiçbir şeye gerek duymadınız mı? Ve bu gerekçe ile yeryüzünde cemaate sempati besleyen herkesi cezalandırmayı doğru buluyorsunuz öyle mi?

İnsanların işlemedikleri suçlardan, sadece ve sadece aidiyetlerinden dolayı, toplu bir şekilde cezalandırılması tam anlamıyla Nazi yöntemidir.

Asıl korkunç olan ise bunun hükümeti yasalara göre davranmaya zorlaması gereken ana muhalefet tarafından yapılıyor olmasıdır.

Meclisteki başkanlık tartışmalarını hatırlayacaksınız, Levent Gök o zaman da AKP’li Bekir Bozdağ ile el ele tutuşmuş güle eğlene muhalefet tiyatrosunu oynuyordu.

Başkanlık rejimini el ele kurmak Levent Gök’e yetmemiş olacak ki 15 Temmuz mafya düzeninin tetikçiliğine yükseltmiş kendini. Vekillikten mafya tetikçiliğine geçiş yapmış ama oranın da raconunu bilmiyor. Bilmiyor ki mafya tetikçisi bile olsa masuma, mazluma, kadına el uzatmaz.

Gün gelip bu aşağılık siyasi hava geçtiğinde AKP Nazi gibi anılmaya başladığında, Levent Gök’ü ve saz arkadaşlarını da o güruhla birlikte yazacak tarih. Tetikçiliğin bile kendine göre bir ahlakı varken, bu ahlaksızlığı nerede edindin diye tarih soracak.

Mağdurlar, sadece siyahi olduğu için, sadece Yahudi olduğu için, sadece kadın olduğu için cezalandıranlar bugün nasıl anılıyorsa öyle anılacaklar. Zalimlerin goygoyunu yapmak sana mı düşmüştü diyecekler.

1 YORUM

  1. Esat Mahmut (Karakurt)’a sormuşlar: Mahmut Esat (Bozkurt) senin neyin olur?
    Cevap: Tersim olur?

    M. Gökçek’in çok takıştığı CHP Ankara Milletvekili Kazakistan ziyareti ardından yaptığı paylaşımlar ile M. Gökçek ile aynı fakat onun ‘tersi’ olduğunu gösterdi. 😁

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin