LGS için alınacak önlemler açıklandı; görevliler cerrahi eldiven takacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 Haziran’da Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınav ile ilgili alınacak yeni tedbirleri açıkladı. Selçuk, sınavdan 1 saat sonra öğrenciler tarafından alınan soru kitapçıklarının bu yıl 22 Haziran itibariyle geri verileceğini aktardı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; LGS kapsamında yapılacak merkezi sınavın sağlıklı olarak gerçekleştirilebilmesi için iki yeni önlemin daha devreye alınmasına karar verildi. Buna göre; geçen yıllarda sınav günü sınav bitiminden 1 saat sonra öğrencilere verilen soru kitapçıkları, bu yıl olası yoğunluğun önüne geçilmesi için 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren isteyen öğrencilere dağıtılacak. İkinci önlem olarak da sınav salonlarında soru kitapçığı ve cevap anahtarları dağıtılırken sınav görevlileri tarafından cerrahi eldiven kullanılacak.

SÜRECİ YAKİNEN TAKİP EDİYORUZ

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Bakan Selçuk, sınavın sağlık açısından güvenli yapılabilmesi için her türlü önlemin alındığını vurguladı. Sınav yapılacak tüm okul binalarının temizlik ve dezenfeksiyonunu yaptıklarını belirten Selçuk, “Daha önce duyurduğumuz gibi sınav günü okul girişlerinde öğrencilerimizin ellerini dezenfekte edecek ve ücretsiz maske dağıtacağız.” ifadelerini kullandı. Selçuk ayrıca, alınan kararı sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından da duyurdu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin