Levent Gültekin’e de soruşturma

Gazeteci Levent Gültekin, terör soruşturması kapsamında ‘şüpheli’ olarak savcılığa ifade verdi. Gelen bir ihbarla F…ö lehine yazılar yazmakla suçlanan Gültekin takipsizlik kararı verilmesini istedi.

Gültekin, ‘Mağdur edebiyatı yapmayın diyen vicdansızlara’ yazısı nedeniyle savcılığa yapılan ihbar nedeniyle açılan bir soruşturmada İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘şüpheli olarak çağrıldı.

Gültekin, söz konusu yazısında mağdur şahısların yeterince ayıklanmadığını ve bu durumun onlara yaradığı savunması yaptı. Yazıda maillerine yer verilen kişiler hakkında bir yargı kararı bulunmadığını belirten Gültekin, “Mailini paylaştıgım şahıslar hakkında herhangi bir yargı kararı olmadan KHK ile işten atılmış şahıslardır. Amacım F…’yle mücadele ederken adaletli bir şekilde doğru bir yol izlenmesini uyarı mahiyetinde belirtmekti” dedi.

Gültekin’e ayrıca havuz sorgulamasında Hizmet Hareketi ile irtibatlı yöneticileri ile hts kayıtları da soruldu. Gültekin, bu soruya “Gazeteci kimliğim nedeniyle birçok kişiyle telefonla görüşüyorum. Kayıtlar buna ilişkindir. Bu örgütle bugüne kadar herhangi bir irtibatım mevcut olmamıştır” cevabını verdi.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin