Kur’an tefsiri ve hadis kitapları suç delili sayıldı!

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen cemaat soruşturması ilgili bir eve bakın düzenleyen polis Kur’an ve hadis kitaplarına suç delili olarak el koydu. Devletin resmi ajansı Anadolu Ajansı da ise geçtiği haberde Kur’an ve hadis kitaplarını yasaklı yayın olarak abonelerine servis etti.

Cemaat soruşturması kapsamında sözde Mersin il imamı olduğu iddia edilen C.S’nin bulunabileceği 3 eve Elazığ’da operasyon düzenledi. Şüpheli C.S, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ve Elâzığ Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Elazığ’da gözaltına alındı.

Eve bakın düzenleyen polis Kur’an ve hadis kitaplarına suç delili olarak el koydu. Baskınla ilgili Anadolu Ajansı abonelere geçtiği haberde, ‘‘Şüphelinin evinde, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen imzalı saat, örgüt mensuplarına verilen “kıtmir” yazılı kolye, 51 yasaklı yayın kitap, dijital materyaller ve bir kısım notların yazıldığı not defterleri ele geçirildi.’’ İfadesini kullandı.

KOM’da sergilenen yasak kitaplar arasında Elmalılı Kur’an meali ve tefsiri, İslam Fıkhı Ansiklopedisi, El-Kulûbu’d-Dâria adlı dua kitabı ve Kütübi Sitte adlı hadis ansiklopedisi dikkati çekti.

GERGERLİOĞLU: HİÇBİR DEĞER BIRAKMADILAR

Kur’an tefsiri ve hadis kitaplarının yasaklı yayın olarak KOM’da sergilenmesine tepki gösteren HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, ‘‘Hiçbir değer bırakmadılar, bırakmayacaklar! “Ele geçirilen” Kur’an meali, İslam Fıkhı Ansiklopedisi, El-Kulûbu’d-Dâria adlı dua kitabı ve Kütübi Sitte adlı hadis ansiklopedisi KOM Şube’de sergilendi.’’ İfadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin