Kübra’nın birkaç günü kaldı, tutuklu babasına kızını son kez görme izni verilmiyor

Babası tutuklandığında Kübra henüz 5 aylıktı. Bu yılın başında beyin tömürüne yakalandı. İki aydır yoğun bakımda. Doktorlar, sayılı günlerinin kaldığını söylüyor.

Tr724 ÖZEL | İLKER DOĞAN 

Kübra Kuzan… 11 ay önce beyin sapı tümörü teşhisi kondu. Sözde ‘fetö’ soruşturmaları kapsamında 15 Temmuz’dan hemen sonra tutuklanan babası Ertuğrul Kuzan, Kandıra Cezaevi’nde tutuklu. Ailesi, babasının kızını son kez görebilmesi için defalarca başvuruda bulundu ancak nafile. Kübra, yoğun bakım servisinde entübe edilmiş durumda. Eğer hayatta kalabilirse ocak ayında 5 yaşına girecek. Ancak doktorlar bunun mümkün olmadığını söylüyor. Savcılık önümüzdeki bir kaç gün içerisinde izin vermezse; Kübra babasını görmeden melek olacak…

Kübra Kuzan’ın durumunu ilk olarak İnsan Hakları Savunucusu ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu paylaşmıştı 18 Aralık’ta. Gergerlioğlu, söz konusu paylaşımında, “Kandıra CİK’te Ertuğrul Kuzan’ın tutuklanmadan 5 ay önce doğan, 5 yaşındaki kızı Kübra beyin tümörü sebebiyle yoğun bakımda! Ne infaz erteleme ne son defa görmeye müsaade ediyorlar!!! Siyasi mahpus olunca yasaya göre olmuyor! Hukuksuz yasalar, ah!!! Bu ülke mi adil? Vicdan rafta?” ifadelerini kullanmıştı.

CİHAZLARLA HAYATA TUTUNUYOR 

Aradan 12 gün geçti. Zaten iki aydır yoğun bakımda olan Kübra’nın durumu daha da ağırlaştı. Ancak 15 Temmuz’dan hemen sonra gözaltına alınan ve tutuklanarak Kandıra Cezaevi’ne gönderilen babaya, kızını son kez görebilmesi için izin verilmiyor. Ailenin tek isteği, doğduktan 5 ay sonra tutuklanan babanın, kızını son kez görebilmesi. Kavacık’ta bir hastanenin yoğun bakım servisindeki Kübra, entübe durumda. Cihazlarla hayata tutunuyor.  Sadece babası biz kez bile olsa görebilsin diye…

SÜREKLİ HİPOTERMİ GEÇİRİYOR

Doktorlar aileye, Kübra’yı her an kaybedebileceklerini söylüyor.  Zira küçük kızın vücudu bile soğumaya başladı. Sürekli hipotremi geçiriyor. Isıtıyorlar. Tansiyon 2’lere düşüyor. Bilinci tamamen kapalı. Ailesi bir an olsun başından ayrılmıyor. Şubat ayından bu yana hastane raporları, teşhisler, hayati riskin yüksek olduğuna dair belgeler dahil savcılığa her şey sunuldu. Ancak maalesef hiç bir sonuç alınamadı.

9 YAŞINDAKİ OĞLU DA ANTİDEPRESAN İLAÇLAR KULLANIYOR

Ertuğrul Kuzan’ın 9 yaşındaki oğlu da ciddi psikolojik sorunlar yaşıyor. Babasının tutuklanmasından hemen sonra, anaokuluna devam ederken yoğun anksiyete bozukluğu teşhisi konuldu. İlaç kullanmaya başladı. Kardeşinin beyin tümörü rahatsızlığı sonrası çocuğun durumu daha da ağırlaştı. İlaç sayısı ikiye çıkarıldı. Ailenin babaya ihtiyacı var.

KIZINA SARILAMADI

Ertuğrul Kuzan,  15 Temmuz’dan hemen sonra gözaltına alındı, ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yapılan sözde yargılama sonrası 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasını çarptırıldı. Ertuğrul Kuzan tutuklandığında kızı Kübra daha 5 aylıktı. Ne doğru dürüst sarılabildi kızına, ne koklayabildi. Diş çıkarırken yanında değildi, ilk adımlarını göremedi, kucağında gezdiremedi. Kübra da babasının hasretine 4 yaşına kadar dayanabildi; o da beyin tümörüne yakalandı. Ailenin şimdi tek bir isteği var; infaz erteleme. Baba Ertuğrul Kazan’ın son bir kez de olsa kızını görebilmesini istiyorlar. Eğer bir kaç gün içerisinde izin verilmezse, iş işten geçmiş olacak.

2 YORUMLAR

  1. Merhamet etmeyene merhamet edilmez. Cani bir kuşağın zulüm cenderesinde dünyaya gelen sabi yavrular. Sabır ve metanetle sürecin bitmesini beklemekten. Başka bir çaresi olmayan mazlumlar, mağdurlar, mahkumlar, muzdarlar, Yusuf’lar ve Meryem’ler. Finişi en güzel bir şekilde bizler bitireceğiz. Biiznillah İNŞAALLAH

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin