KPSS’ye giriş ücretinin 300 liraya yükseldiği iddiası Twitter’da gündem oldu

Geçtiğimiz sene her bir oturum için 80 lira olan KPSS giriş ücretinin bugün itibarıyla 300 liraya yükseltildiği iddiası sosyal medyada gündem oldu. Çok sayıda kişinin tepki göstermesi üzerine “300 TL” hashtag’i Twitter’da kısa sürede TT oldu.

Oturumlara göre değişen KPSS başvuruları bugün başladı. 2020 yılında her bir oturum için 80 TL olan KPSS giriş ücretinin 300 TL’ye yükseltildiği iddiası kamuda iş bulma umudu taşıyan çok sayıda kişinin tepkisine neden oldu.

Sosyal medyada kullanıcılarının yaptığı paylaşımlar sonucu “300 TL” hashtag’i kısa sürede Twitter’da TT oldu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Bir savaş ülkesinde çalıştım. Savaşa katılmış öğrencilerden birinin: “Düşman bölgesinde bizimkilerden birini yakaladık. Araştırınca, ineklerinin peşinden onları aramaya giden köylülerden biri olduğu çıktı ortaya. Komutana: “milleti savaşmaya ikna edemiyoruz. Toplayalım ineklerini sürelim düşman safına nasılsa onları kurtarmak için gidecekler” dedim” demişti.
    Beni aylarca maaş alamayıp çocuklarımla aç kalmaya mahkum edenlere karşı gık demeyen insanlar, sınav ücreti 300 lira olunca veryansın ediyormuş.
    Onların yaptığını yapacak değilim…
    Tabii ki haksızlık, “itibardan tasarruf edilmez” diyen zalimler, milletten topladıklarıyla israf sarayarı, uçak filoları, makam arabası kervanları kuracaklarına, milletin derdiyle dertlensinler.
    Millet de hiç olmazsa artık uyansın “yeter bu zulüm” desin…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin