Kosova Cumhurbaşkanı geri adım attı; öğretmenler ulusal güvenliğe tehditmiş!

Kosova’daki kaçırılmalara ilk gün tepki gösteren Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi bugün düzenlediği basın toplantısında farklı açıklamalar yaptı. Taçi, “Bazen devletin güvenlik konuları insan haklarının önüne geçebilir” dedi. Fakat önemli olan güvenlik konusunun ne olduğuna ve içeriğine girmedi.

İki gün önce kaçırma olayıyla ilgili ‘ülkesindeki ilgili kurumların yabancı vatandaşların haklarını korumada başarısız olduklarını söyleyen ve hiç kimse farklı görüşlerinden dolayı sınır dışı edilmemeli’ diyen Taçi, bugün kameralar karşısında kısa bir basın açıklaması yaptı.

Taçi, Kosova istihbaratının elinde öğretmenlerin Ulusal güvenliği tehlike altında bıraktığı yönünde istihbarat olduğunu öne sürdü. Söz konusu eylemlerle ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Taçi konunun soruşturulacağını söyledi.

Taçi ayrıca Başbakan’ın tepkisi ve görevden alma kararlarının da istişare sonucu alındığını belirtirken konuya açıklık getirmedi.

Açıklama gazeteciler tarafından tepkiyle karşılandı.

‘NASIL BİR TEHLİKE OLDUĞUNU AÇIKLA’ TEPKİSİ

Una Hajdari: Basın toplantısında konuşan Taçi kısaca bu insanların Ulusal Güvenliğe tehdit olduğunu kriminal aktiviteler içine girdiğini, AKI direktörü (İstihbarat kurumu) ve bundan dolayı kendisinin suçlanamayacağını söyledi. Ama bu aktivitelerin ne olduğunu söylemedi. #KendinenUtan #İstifaet

Xhemajl Rexha: Kosova Cumhurbaşkanı Taçi ağız değiştirdi. Şimdi de 6 Türk vatandaşının bizim ulusal güvenliğimize tehdit olduğunu söylüyor. Bu onun tüm bu gözaltı ve deport sürecinden haberdar olduğunu kanıtlıyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

3 YORUMLAR

  1. KISACASI RÜŞVETI AYNII?,NAKDI? OLARAK ALMIŞ TIYATROYU DA HAZIRLAMIŞ BU MASUM ONSANLARI KAÇIRTMIŞ SONRADA ARNAVUT INSANI INATCIDIR GAZLARINI ISTIHBARAT ŞEFI VE BIR DE BAKANI GÖREVINDEN ALDI MESELEYI.IKI GÜNE YAYDI VE MASUM INSANLARI ALENEN SATTI

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin