Korona’ya ‘zekat’ kalkanı; Erdoğan krizi, millete yükledi

HABER | İLKER DOĞAN

Türkiye’yi ‘taksit taksit’ OHAL’e götüren AKP iktidarı, Kovid-19’un derinleştirdiği ekonomik krizin faturasını da milletin sırtına yükledi! AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ diyerek başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yardım hesabı açıldığını duyurdu. 

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından ‘Millete Sesleniş’ konuşması için kameraların karşısına geçti. Toplantıda, bakanlarla sağlık önlemleri, gıda güvenliği, kamu güvenliği gibi hususlarını etraflıca ele aldıklarını anlattı. Erdoğan, “Amacımız alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. 

Muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Zekatlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler.” ifadelerini kullandı. Salgının ilk günlerinden itibaren, Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturdukları Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, sağlık tedbirlerini eksiksiz hayata geçirdiklerini belirtti. 

Hastanelerden yükselen ‘maske bulamıyoruz, malzeme eksiklerimiz giderilmiyor’ feryatlarının aksine, “Maskeden tanı kitine ve bağışıklık sistemini güçlendirici kimi ilaçlara kadar hemen her ihtiyacımızı kendimiz karşılayabiliyoruz.” dedi. 

ÜRETİME DEVAM ETMEK ZORUNDAYIZ!

Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin, her hal ve şart altında üretime devam etmek, çarklarının dönmesini sağlamak zorunda olan bir ülke olduğuna vurgu yapması dikkat çekti. Ardından, “Üretimini sürdüren şirketlerin çalışanlarının sağlığını koruması için gereken tedbirleri en sıkı şekilde almalarını sağlayacağız.” dedi.

KAMPANYAYI BAŞLATIYORUZ

Recep Tayyip Erdoğan daha sonra ‘Milli Dayanışma Kampanyası’nı başlattıklarını duyurdu. “Devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz.” diyen Erdoğan, “Amacımız alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. Muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz.  Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Zekatlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler.” diye konuştu. 

1 YORUM

  1. Ne var kardeşim
    Milleti millete yardıma çağırmış
    Tayib ve hükümet düşöanlığı sizi Anadolu insanına da düşman etmesin

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin