Koronavirüs açıklaması: Hiç bir virüs bizim tedbirlerimizden güçlü değildir

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyası sarsan ve Türkiye’de de görülen koronavirüsle ilgili konuştu. “Hiç bir virüs bizim tedbirlerimizden daha güçlü değildir.” diyen Erdoğan, “Virüs tespit edilen şahıs kontrol altında, durumu iyi. Ailesi de izlemeye alınmış durumda…” ifadelerini kullandı.

Tayyip Erdoğan’ın AKP grup toplantısındaki konuşmasından satır başları şöyle: “Koronavirüslü olan şahıs kontrol altında durumu iyi. Ailesi de izlemeye alınmış durumda. Ülkemize sirayet etmesin diye gereken her türlü önlemi vakitlice aldık ama etrafımızı sardığı için mümkün olmadı. İnsanlar sağlık bakanlığının önerdiği tedbirler alınmalıdır. Tokalaşmayı uzaktan selamlaşmayı alışkanlık haline getirmiş bulunuyoruz. Hiçbir virüs bizim tedbirlerimizden daha güçlü değildir. Kalabalık yerlerden uzak durulması gerektiğini düşünüyorum.”

KILIÇDAROĞLU’NA: CD KUMPASIYLA BİR YERE GELDİN

“(Kılıçdaroğlu’na hitaben) Şimdiye kadar yurtdışında hiçbir toplantıya katılmamış, heyetler heyeti görüşme nedir haberi yok. Sadece cahil deyil aynı zaman da densiz bir şahısla karşı karşıyayız. Sen bir CD kumpasıyla bulunduğun yere getirildin. Bizi yurt dışında şikayet edecekmiş. Ne olacak? Terfi mi alacaksın? 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için şimdiden adaylığını açıklaması gerek ya da milli güvenliğimizi ilgilendiren durumlarda milletimize destek vermesi gerek.”

GÖÇMENLERE: 9 YILDIR YEDİRDİK İÇİRDİK!

-Göçmenlerin önünü zorla kapamıyoruz. Aylar önce ‘adil yük paylaşımına yanaşmazsanız kapıları açarız’ demiştim. 9 yıldır yedirdik içirdik her şeyi yaptık… Ve artık kapıları açtım. 150 bin sığınmacı ülkemizden ayrıldı. Uluslararası anlaşmaları bir kenara bırakan Yunanistan sığınmacılara şiddet uygulayarak geri göndermeye çalıştı.”

YUNANİSTAN’A: NAZİLERDEN FARKLARI YOK!

“Nazilerin yaptıklarıyla Yunansitan sınırndaki görüntüler arasında hiçbir fark yoktur. Ve ölümler de yaşandı. Bunlar Batı’nın ücretli lejyonerleri. Utanç duydum. Masumların üstüne ateş açılması, kaynar su dökülmesi barbarlıktır. Biz Yunan zalimizi tarihten biliriz. Aç kapını Batı’nın dolar zengini ülkelerine senin üzerinden gitsinler. Göçmenleri iç çamaşırlarına kadar soyup geri gönderen Yunanistan’a kimse ses çıkarmıyor. Niye? Avrupa Birliği üyesi olduğu için. Katışıksız bir faşist olduklarını tüm dünyaya göstermişlerdir.”

1 YORUM

  1. Çok şaşkın ve hayretler içerisinde kaldım okurken kendi kendime dedim ki C.Başkanı,Koronafürüsü,bir dış mihrakların dış oyunu FETÖ PKK ‘nin işidir! Ve gıribe yakalananları da Teröris ilan eder diye düşünmüştüm bu sefer yanıldım kim bilir belkide ikinci açıklamasında dile getirir.Saygılarımla
    Pir Ciwan.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin