Koronadan vefat eden doktora skandal rapor: Ölüm nedeni ‘doğal’

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Kovid-19’un meslek hastalığı sayılmaması için sağlık çalışanlarının koronavirüs nedeniyle ölümlerinin gizlendiğini ve ‘doğal ölüm’ olarak gösterildiğine dikkat çekti.

Yeni tip koronavirüs salgınıyla (Kovid-19) mücadele en ön safta görev yapan sağlık çalışanları Kovid-19’un bir meslek hastalığı olarak kabulünü istiyor.

Salgın sürecinde yaklaşık 400 sağlık çalışanı hayatını kaybederken Kovid-19’un meslek hastalığı olarak kabul edilmesi için mücadele eden Türk Tabipleri Birliği (TTB), virüsten ölen sağlık çalışanlarının ölüm nedeninin gizlendiğini ve ‘doğal ölüm’  kayıtlara geçirildiğini bir kez daha ortaya çıkardı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan TTB Başkanı Fincancı, ‘‘4 aydır COVID-19 yoğun bakımda tedavi görüyorken 30 Mart günü kaybettiğimiz bir hekimin ölüm belgesine “bulaşıcı olmayan hastalık/doğal ölüm” yazıldı. Yineliyoruz: Ölümleri gizleyerek, meslek hastalığını örtbas ederek pandemiyle mücadele yürütülemez!’’ ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin