Artvin’de yine yangın dehşeti: 12 ev, 3 ahır ve 8 samanlık yandı

Artvin’de bir evde çıkan yangının bitişik binalara sıçraması sonucu 12 ev, 3 ahır ve 8 samanlık kullanılmaz hale geldi. Korku dolu anların yaşandığı yangında oluşan zarar, gün ağarınca ortaya çıktı. Evi, ahırı yanan vatandaşların sözleri yürekleri burktu.

Merkeze bağlı Ortaköy köyünde bir evde dün akşam saatlerinde yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı değerlendirilen yangında evi saran alevler, rüzgârın da etkisiyle bitişikteki evlere sıçradı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangına müdahale eden ekipler, yaklaşık 5 saatlik çalışmayla yangını kontrol altına alarak söndürdü.

Yangında, 12 ev, 3 ahır ve 8 samanlık kullanılmaz hale geldi. Artvin’de geçtiğimiz günlerde de yangın çıkmış, çok sayıda ev ve ahır kül olmuştu

“PARAM PULUM YOK, BANA KİM BAKACAK?”

Çıkan yangında iki katlı evi yanan Meryem Keskin feryat ederek göz yaşlarına boğuldu. Keskin, “Evim yandı, mereğim yandı. Şimdi ben nerede duracağım ? Hayvanlarım ne yiyecek? Param yok pulum yok. Eşim yaşlı bana kim bakacak? Param yandı, nüfus cüzdanım yandı” diyerek söz yaşlarını tutamadı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin