Korkmaz Karaca, Sezgin Baran Korkmaz’ın aracını kullandığını kabul etti: Benzinini kendim aldım!

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca, Sezgin Baran Korkmaz’ın aracını kullandığını kabul etti. Gazeteci Saygı Öztürk’ün aktardığına göre Karaca, “Aracım kaza yapınca Sezgin Baran Korkmaz’ın aracını 2-3 ay kullandım. Benzinini falan kendim koydum.” ifadelerini kullanıyor.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca’nın, Sedat Peker’in iddialarını doğruladığını açıkladı. Öztürk, KRT TV’de katıldığı canlı yayında Korkmaz Karaca ile görüştüğünü belirtti. Canlı yayında Korkmaz Karaca ile yaptığı konuşmayı aktaran Öztürk, Karaca’nın Avusturya’da ‘kara para aklamak’ suçlamasıyla tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz’ın tahsis ettiği aracı 2-3 ay kullandığını kabul ettiğini söyledi. Karaca’nın iddiasına göre; İstanbul’da bulunduğu sırada aracı kaza yapınca Korkmaz’ın aracını kullanmış. Aracı tamirden çıkınca şoförü aracılığıyla iade etmiş.

Öztürk’ün Karaca ile arasında geçen diyaloğu şöyle anlattı: “Sezgin Baran Korkmaz’ın araç tahsis ettiği iddiasını doğruluyor. Ben onların araç kiraladığı şirketin, Sezgin Baran Korkmaz’a verdiği aracı aldım kullandım diyor. Ama ‘benzinini falan kendim koydum’ diyor. Yaklaşık 2-3 ay kullandığını, o süre içinde aracın arıza da yaptığını ve onu beklediğini söylüyor.

PEKER NE DEMİŞTİ?

Seat Peker, twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda şunları söylemişti: “süslü sülü; garip gurebaları, fakir fukaraları gözaltına alıyorsun ya, al sana suç duyurusunda bulunuyorum. Eğer namusun varsa Korkmaz Karaca’yı da gözaltına aldırsana. Kendisi Ak Parti yerel yönetimler başkan yardımcısı, ayrıca da cumhurbaşkanlığı ekonomi politika kurulu üyesi…
Süslü sülüman, bu şahıs Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisine hediye ettiği Audi A8 arabayı kullanıyordu. Bu olaylar karışınca arabayı Sezgin Baran Korkmaz’ın Sancaktepe’deki Biofarma isimli ilaç fabrikasına yollayıp bıraktı.
Ayrıca bu şahsın danışmanlık adı altında birçok kuruluştan para alması sence etik mi? Eğer ki etik ise başta Sütaş firmasının sahibi olmak üzere birçok firmanın da özel işlerini halledip ekstradan elden ne kadar avanta aldığını biliyor musun?”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin