Erdoğan işaret etti, Sputnik V aşısına acil kullanım onayı verildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Rusya’da geliştirilen Sputnik V aşısının ‘acil kullanım onayı’ aldığını açıkladı. İki gün önce aşı tedariğinde önümüzdeki 2 aylık zaman diliminde problemlerin yaşanacağını açıklayan Bakan Koca’nın AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Aşı tedariğinde herhangi bir sorun yaşanacağını kabul etmiyorum” şeklindeki sözlerinin ardından Sputnik V aşısına acil kullanımı duyurması dikkat çekti.

Sputnik V aşısına ‘acil kullanım onayı’ verildiğini Twitter hesabından duyuran Fahrettin Koca, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumumuz yaptığı inceleme ve değerlendirmeler sonunda Sputnik V aşısının acil kullanımına onay vermiştir. İki ülke için hayırlı olmasını dilerim. Böylece üçüncü aşı olarak Sputnik V aşısı da ülkemizde kullanıma girecek.”

ZAMANLAMASI MANİDAR

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Aşı tedariğinde herhangi bir sorun yaşanacağını kabul etmiyorum” şeklindeki sözlerinden çok kısa bir süre sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklama yapması dikkat çekti.

Bakan Koca, 28 Nisan’da yaptığı açıklamada, önümüzdeki 2 aylık zaman diliminde aşı tedariğinde problemlerin yaşanacağını belirtmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin