Koç Üniversitesi kampusunda ‘ajan’ polis skandalı

ajan polis

Koç Üniversitesi’nde inanılmaz bir skandal yaşandı. Bir sivil polisin ‘ajan’ olarak öğrencilerin arasına karıştığı ve onlarla ‘öğrenciymiş’ gibi muhabbet ettiği ileri sürüldü. Sosyal medyaya yansıyan görüntülere göre öğrencilerin, ajan polisi fark etmesi üzerine okul güvenliği şahsı kaçırıyor. Okul yönetimi şu ana kadar konuyla ilgili hiç bir açıklama yapmadı. Söz konusu şahsın okula nasıl girdiği, güvenlik görevlilerinin şahısla ilgili ne gibi bir işlem yaptığı bilinmiyor.

OKUL YÖNETİMİ HESAP VERECEK

Skandal, Koç Üniversiteliler Dayanışması hesabından yapılan paylaşım sonrası ortaya çıktı. Söz konusu paylaşımda, “Öğrenciler olarak toplandığımız anda öğrenci gibi aramıza polis yerleştiren okul yönetimi hesap verecek. Polis olduğunu da açıklamayan güvenlikler şahsı bizden kaçırdılar bu esnada da öğrencileri darp ettiler. Böyle küçük oyunlarla bizleri kriminalize etmenize izin vermeyeceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

Görüntülerde öğrencilerin ısrarla kimlik ve okul kartı istediği kişi bunları göstermiyor. Öğrencilerin “Öğrenci değilseniz kimsiniz?” sorusuna ise “Ben de sizin gibi bir insanım.” cevabı veriyor. Bir süre sonra olay yerine gelen güvenlik görevlileri ise şahsı alarak kaçırıyor.

İşte o görüntüler…

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin