KKTC’de kaset krizi büyüyor, olay Türkiye’ye uzanacak

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayınladığı videoda Binali Yıldırım‘ın oğlu Erkam Yıldırım ve Mehmet Ağar‘la birlikte kokain ticareti yapmakla suçladığı Halil Falyalı’nın, siyasilere şantaj yapmak için kamera görüntüleri çektiği ortaya çıktı. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ‘basın sözcüsü’ olarak bilinen Emre Olur, KKTC’de kumarhane işleten ve bir darp olayı nedeniyle tutuklanan Halil Falyalı’nın yetkililere ve siyasilere şantaj yapmak için çektiği ileri sürülen ‘kasetlerinin’ ellerinde olduğunu söyledi.

Gazeteci Erk Acarer, Falyalı’nın elindeki kasetlerle siyasilere şantaj yaptığını ileri sürdü. Kasetlerin Peker’in eline geçtiğini ve KKTC Başbakanı’nın videosunu izlediğini söyledi. Olayın Türkiye’ye uzanacağını savundu. Hakkında ‘darp, adam kaçırma ve zorla alıkoyma’ iddiaları nedeniyle çıkartılan Falyalı, tutuklama kararı üzerine bir süre önce Girne’de polise teslim olmuştu.

Sedat Peker’in ‘basın sözcüsü’ olarak bilinen Emre Olur, KKTC’de kumarhane işleten ve bir darp olayı nedeniyle tutuklanan Halil Falyalı’nın yetkililere ve siyasilere şantaj yapmak için çektiği ileri sürülen ‘kasetlerinin’ ellerinde olduğunu söyledi. Olur, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Halil Falyalı’nın, siyasilere ve bürokratlara şantaj yapmak için çektiği kasetlerin Sedat Peker’in eline geçtiğini anlattı. Olur, Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“3 sene önce Eray Kenanoğlu yasadışı bahis işi yüzünden vurulmuştu. Mayıs 2021 itibariyle Sn. Reis Sedat Peker’in Halil Falyalı açıklamaları geldi. 3 sene sonra ise Halil Falyalı’nın baskısıyla Sn. Reis Sedat Peker’i bu dosyaya katanlar Halil Falyalı’nın şantaj kasetlerinin Sn. Reis Sedat Peker’in eline geçeceğini hesaba katamamışlar. Allah çok büyük, hikaye devam ediyor. Sn. Reis Sedat Peker’in söylediği gibi: Doğruların gözle görülmeyen orduları, vatan fedailerinin arasında da gözle görülmeyen bağlar vardır. Velhasıl biz her yerdeyiz, biz milyonlarız…”

ERK ACARER: OLAY TÜRKİYE’YE UZANIYOR

Gazeteci Erk Acarer de iddiaları doğruladı. Tutuklanan Halil Falyalı’nın elindeki kasetlerle siyasilere şantaj yaptığını ileri sürdü. Acarer kasetlerin Peker’in eline geçtiğini ve KKTC Başbakanı’nın videosunu izlediğini söyledi. İddialara göre Falyalı’nın elindeki şantaj kasetlerinde yer alan isimlerden birinin KKTC Başbakanı Ersan Saner olduğunu belirtti. Söz konusu videoyu izlediğini söyleyen Acarer, “KKTC’de mide bulandıran işler oluyor ve maalesef bu işler hem KKTC Başbakanı hem de Türkiye’ye uzanıyor. Falyalı cezaevine gönderilmişti. Pazarlık başlattı. ‘Beni çıkarın’ diye şantaj yapmaya başladı. İddiaya göre, bürokrat ve siyasilere müstehcen kasetleri üzerinden baskı yaptı.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin