Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna ateş açıldı [VİDEO]

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna, Artvin’e giderken Ardanuç İlçesi yakınlarında ateş açıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin programını gerçekleştirmek için uçakla Kars’a geldi. Buradan karayoluyla Artvin’in Şavşat İlçesi’ne geçen Kılıçdaroğlu, ilçe merkezinde halka hitap etti. Artvin’e gitmek üzere yola çıkan CHP konvoyu, Ardanuç İlçesi yakınlarına geldiğinde, konvoya ateş açıldı. Kılıçdaroğlu’nun korumaları hemen harekete geçerek karşılık verdi.
PROGRAM İPTAL
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konvoyuna ateş açılmasının ardından, Artvin Valisi Muhterem İnce ile telefon görüşmesi yaptı. Kılıçdaroğlu, bu görüşmenin ardından, Artvin programını iptal etti. Kılıçdaroğlu ve konvoyundakiler, ardından jammer ve zırhlı araçlar eşliğinde Şavşat İlçesi’ne döndü.
KILIÇDAROĞLU, YAŞANANLARI CANLI YAYIDA ANLATTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çatışma anını NTV canlı yayında şöyle anlattı: “Şu anda güvenli bölgedeyim. Çatışmalar devam ediyor. Teşekkür ediyorum benim için kimsenin kaygılanmasına gerek yok. Güvenli güçleri bizi getirdiler, şu anda korkulacak bir durum yok. Bizim açımızdan sorun yok ama bölgede çatışan erlerimiz var inşallah onlara bir şey olmaz. Güvenlik güçleri bizi getirdiler dolayısıyla bir sorunumuz yok.”

“ÇATIŞMA ARALIKLI OLARAK DEVAM ETTİ”

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun konvoyunda bulunan Seyit Torun ise olayla ilgili şunları aktardı: “Şavşat’tan Ardanuç’a devam ederken konvoyumuz durduruldu. Çatışmanın ortasında kaldık, iki askerimiz yaralandı. Biz oradan ayrıldık ve tekrar güvenli bölgeye geldi. Çatışma aralıklı olarak devam etti. Şu anda durum değerlendirmesi yapıyoruz. Daha sonra karar vereceğiz.”

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin