Kılıçdaroğlu’nun annesine hakaret eden doktor işten atıldı

Doktor Mahmut Arslan'ın sosyal medya mesajları tepki çekmişti.

Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun rahmetli annesi hakkında küfür imalı mesaj yazan Doktor Mahmut Arslan’ın görevden alındığını duyurdu.

Usta, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, Arslan’ın CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaretlerine değindi. “Grubumuzda çalışan bir kişinin sosyal medya paylaşımıyla ilgili şimdi bilgi sahibi oldum.” diyen Usta, kişisel bir paylaşım olmakla beraber inceleme talimatı verdiğini belirtti.

Bu ülkeye en büyük kötülüğü yapanlar…

Usta şöyle devam etti: “Medical Park her türlü ırkçı/mezhepsel söylemin şiddetle karşısındadır. İnceleme sonucu gerekli aksiyon alınacaktır. Ayrıştırıcı, saldırgan ve ağır hakaret içeren bu söylemin ülkemizin barış iklimine ağır bir darbe vuracağı muhakkaktır. Fay hatlarıyla oynayanlar bu ülkeye en büyük kötülüğü yapanlardır.”

Usta, bir sonraki mesajında ise; “İnsan Kaynakları birimimiz konuyla ilgili kişinin savunmasını alarak hukuk birimimize aktarmıştır. Kurum içi yaptığımız değerlendirme sonucu ilgili kişinin işine son verilmiştir.” dedi.

Suç duyurusundan sonra mesajları sildi

Doktor Mahmut Arslan, Kılıçdaroğlu’nun 88 yaşında vefat eden annesi Yemuş Kılıçdaroğlu’na yönelik küfür ima eden sözler söylemişti. Arslan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik de ağır ifadeler içeren paylaşımda bulunmuştu. CHP’nin suç duyurusunda bulunmasının ardından Arslan paylaşımlarını silip “Saldırıyı kınıyorum” diye yazmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin