Kılıçdaroğlu’nu yine tehdit etti: Gün yaklaşıyor, yargıda hesabını vereceksin!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ailesinin Man adasına off-shore hesaplardan para aktarma iddiası Erdoğan’ın gündemiden düşmüyor. Partisinin Yalova 6. İl Kongresinde konuşan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na, “Gün yaklaşıyor. Yargıda hesabını vereceksin.”  diyerek yine tehditler savurdu.

Erdoğan şunları söyledi: “Biz sağlık alanında büyük bir devrime imza attık. Ey Kılıçdaroğlu sen SSK’nın başındayken hastaneler ne haldeydi? Sen bir yaşındaki torununu 14-15 yaşındaki çocuğunu nasıl sigortalı yaptın onun hesabını ver. Avuç dolusu sahte evraklar sallamakla sen Erdoğan ve ailesine leke süremezsin. Gün yaklaşıyor. Yargıda hesabını vereceksin. Bundan sonra atacağı iftiraların boynuna nasıl dolanacağını görecek.”

KÜDUS’E UZANAN ELİ İSTANBUL’A UZANMIŞ SAYARIZ

Erdoğan, İsrail ile ticaret ilişkilerine dair iddiaları da değinmeden, Amerika’nın Küdus kararı üzerine de konuştu: “Bizim Kudüs’ün mahremiyeti konu olduğunda pek çok ülkenin yaptığı gibi sırtımızı dönme hakkımız yok. Biz İsrail istemiyor diye Filistin’in Kudüs’ün hakkını savunmaktan vazgeçmeyeceğiz. Biz Amerika’nın başka hesapları var diye Suriye’ye terör devleti kurmasına izin vermeyeceğiz. Bizim ‘Suriye’de zulüm varsa bana ne’ deme hakkımız yok. Kudüs’e uzanan her eli İstanbul’a uzanmış sayarız.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin