Kılıçdaroğlu: Bu kadar farkı ben de beklemiyordum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul seçiminin sonucunu değerlendirirken, 800 binin üzerindeki farkı kendisinin de beklemediğini belirtti. Seçim sürecinde bazı çevrelerin CHP’yi boykota ve sokağa çağırdığını da belirten Kılıçdaroğlu, “Tahriklere kapılmadık.” dedi.

Sözcü gazetesinin haberine göre, CHP lideri Kılıçdaroğlu, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve gazetecilerle bir araya geldi. Seçimin demokrasi şölenine dönüştüğünü belirten Kılıçdaroğlu, “Doğrusu 100-300 bin arasında fark bekliyordum, ama fark 800 bini de geçti. Bizim tahminimiz ve beklentilerimizin de üzerinde oldu.” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı ihtimali konusundaki soru üzerine, “Bunun şu an konuşulması Ekrem Bey’e zarar verir” yorumunu yaptı.

‘1989 travmasını yaşamak istemiyoruz’

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’nın aktardığına göre de Kılıçdaroğlu erken seçim söylentileriyle ilgili net ifadeler kullandı. 1989’da SHP’nin büyük bir başarı ile Türkiye’deki birçok belediyeyi kazanıp, yanlış politika sonucu 1991 genel seçiminde aynı başarıyı elde edemediği süreci hatırlatan Kılıçdaroğlu: “1989 travmasını yeniden yaşamak istemiyoruz.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin