Kılıçdaroğlu: Başarısız operasyonun faturası, talimatı verene kesilir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde düzenlenen operasyonla ilgili sorularını tekrarladı. Kılıçdaroğlu, “Başarısız olduysanız bunun bir sorumlusu olması lazım. Türkiye’yi yöneten kim ben miyim? Başarısızlığın faturasının talimatı verene kesilmesi gerek.” diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile bir araya geldi. Görüşme sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde düzenlenen operasyonla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalara değinen Kılıçdaroğlu, “Yapılan bir operasyondan Türkiye Cumhuriyeti’ni sorumlu tutmak tarihte görülmemiş bir şey. Sayın Erdoğan’ın beni eleştirmesi onun açısından anlayışla karşılanabilir. Ama ben kimseye kötü söz söyledim mi? Hayır. Ben vatandaşın sorması gereken 5 soruyu sordum. Cevap istedim” dedi.

CHP lideri, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bir başarısızlık var. Onu da Erdoğan söylüyor. Başarısız olduysanız bunun bir sorumlusu olması lazım. Türkiye’yi yöneten kim ben miyim? Başarısızlığın faturasının talimatı verene kesilmesi gerek. Şu ana kadar 5 sorunun cevabını almış değilim. Bunun cevabını hala bekliyorum. Bana değil millete vereceksin. 5 sorunun cevabının hala bekliyorum. İster Erdoğan verir, ister yetkilendirdiği biri verir.”

DESTİCİ: DURUŞUMUZ ÇOK AÇIK

Kılıçdaroğlu’nun ardından söz alan Destici de ise “Asıl hedef alınması gereken evlatlarımızı kahpece öldüren terör örgütüdür. Kınanması gereken PKK’dır. Bizim BBP olarak bu konudaki duruşumuz çok açık. Aynı şekilde Cumhur İttifakı’ndaki konumumuzu da koruyoruz.”

1 YORUM

  1. Anlayabilmiş değilim BBP’nin çizgisi nedir? Rahmetlinin eşini oğlunu da karşılarına aldılar, nerede duruyorlar, misyonları nedir, vizyonları nedir, neyin mücadelesini veriyorlar beli değil.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin