‘KHK’lı üsteğmen camide intihar etti’

AKP’den istifa eden Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen üsteğmen Adem Gürbüz’ün, İstanbul’un Ümraniye ilçesinin Dudullu semtindeki bir camide kendini asarak canına kıydığını açıkladı.

Yeneroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, intihar iddiası ile ilgili, “KHK’lı asker Adem Gürbüz, bir caminin avlusunda kendisini asarak intihar ediyor. Herhalde insanlar için hayatını sonlandırmaya karar verdirecek en tehlikeli gerekçe, adalete ve geleceğe dair ümitlerinin olmamasıdır. Suskun kalmamalıyız. Yitip giden her canın vebali omuzlarımızda” ifadelerini kullandı.

‘Yatsı namazını kıldıktan sonra kendini astı’

Yeneroğlu şöyle devam etti: “Yatsı namazını cemaatle kıldıktan sonra kendini camide asan Adem Gürbüz üsteğmen olarak Afrin’de görev yapmış, üstün başarı ödülleri almış bir asker. Suçsuzluğuna o kadar inanıyormuş ki, avukat bile tutmamış. İntihar etmeden önce geçimini hamallık yaparak sürdürmeye çalışıyormuş.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, hazırladığı OHAL raporunda, 46 KHK mağdurunun intihar ederek yaşamına son verdiğini duyurmuştu.

2019 Temmuz ayında Ağbaba’nın açıkladığı rapora göre, intihar edenler arasında bir savcı bir kaymakam, bir doçent, iki emniyet müdürü ve iki yarbay da bulunuyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin