KHK’lı binbaşıdan bir ihraç hikayesi: Koç ve bilezik

Genelkurmay Başkanlığı emrine atanmasının ardından istifa ederek emekli olan ’fetometre’ mucidi Tümamiral Cihat Yaycı, on binlerce askerin Türk Silahlı Kuvvetleri’nden saçma sapan nedenlerle nasıl ihraç edildiğini itiraf eden açıklaması günden oldu.

Yaycı, binlerce askerin ihracı için uyguladığı ‘akla ziyan’ kriteri şöyle açıklamıştı: “Katalog evliliğini senin belgelemen lazım. Kurban Bayramı’nda Anadolu’nun en ücra köşesinde dahi bir tane koç gönderir, boynuzuna da bir tane bilezik takar, onun da fotoğrafını çeker. Bunlardan bir tane resim getir diyoruz.’’

Bu açıklamalara bir video ile cevap veren KHK ile ihraç deniz binbaşısı Ahmet Kalkan, ‘fetömetre’yi gündeme getirerek, “Biz şöyle bir hayvanla fotoğraf çektiremediğimiz için ihraç olmuşuz. Anadolu’nun en ücra köşelerinde bile adetmiş. İlk Kurban Bayramı’nda kız evine böyle bir koçla, boğazında bileziklerle gidilir ve o hayvanla fotoğraf çektirilirmiş. Yok artık abartıyorsunuz dediğinizi duyar gibiyim hatta bayramlık ağzınızı açmamak için zor sabrediyorsunuz. ” diyerek Cihat Yaycı’nın o açıklamalarını gündeme getirdi.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin