Dün gözaltına alınan Acun Karadağ emniyette karşılaştığı Salim Zeybek’e böyle seslenmiş: ‘Biz sizin sesinizi duyurduk’

Tr724 HABER MERKEZİ

Ankara’nın Yüksel Caddesi’nde işini kaybeden KHK’lılar adına 3 yıldır nöbet tutan memurların simge isimlerinden Acun Karadağ, sosyal medya hesabından kayıp ailelerini sevindiren bir paylaşımda bulundu.

Ankara Terörle Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından dün gözaltınan KHK ile ihraç öğretmen Acun Karadağ, emniyetteyken 25 kişilik bir grubun muayene için getirildiğini, 6 ayı aşkındır süredir kayıp olan Salim Zeybek ve diğer kişilerle karşılaştığını söyledi.

Acun Karadağ, o anları şöyle anlattı: “Bugün gözaltındayken Tem şubeye bir minibüs insan getirildi. Bizden uzak bir yerde bekletti. Saniyelik bir muayeneden sonra geri götürüldüler. Önümüzden geçerken bizden uzak tuttuklarını anladım. Arkalarından fotoğrafından çok daha zayıf görünen adama seslendim; “Biz sizin sesinizi duyurduk Salim Zeybek.” Baktı, yüzünden bi şaşkınlık ifadesi oldu, bir gülümseme yüzünü yaladı geçti. Tepki bile veremediler. 25 kişi zafer işareti yaparak uğurladı. Gözaltılara alışılmaz ama her gözaltinda öfken büyür, bi daha gelirken daha direngen olursun.”

İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİLER

Acun Karadağ’ın anlattığı o anlara ilişkin kısa video kaydı ise Yüksel TV’nin Facebook hesabında yayınlandı. Şubat ayında kaçırılan isimlerin ilk kez görüntülendiği kayıtta, Erkan Irmak, Yasin Ugan ve Özgür Kaya kapıdan çıkarılırken görülüyor. Salim Zeybek ise kayıttan önce kapıdan çıktığı için videoda görünmüyor.

AİLELER SEVİNDİ

Karadağ’ın açıklaması en çok kayıpların ailelerini sevindirdi. 6 kayıptan 4’ünün Emniyette gözaltında olduklarının açıklanmasından sonra belirsizlik devam ederken, eşlerinden haber almanın mutluluğunu yaşayan aileler Acun Karadağ’a sosyal medya üzerinden teşekkür etti. Salim Zeybek’in eşi Betül Zeybek, ”Bu haber ne güzel. Bizden başka bir gözün görmesi… Çok teşekkür ederim. Yazamıyorum bile..” diye duygularını dile getirirken, Özgür Kaya’nın kızkardeşi Emine Kaya, ”Gerçekten mii yaa inanamıyorum. Abim Özgür Kaya da var mıydı yanlarında Acun Hanım acaba. Nasıllardı, ne durumdalardı, yürüyebiliyolar mıydı rahatça? Çok merak ediyorum çok… Neden tepki veremedi ki, idrakleri nasıl acaba, off…” ifadelerini kullandı.

Acun Karadağ, bunu üzerine şu paylaşımda bulundu: ”Yürüyorlardı. Görünür bir hasar yoktu. Çok zayıflamışlardı. Muayene edildiklerini bile düşünmüyorum. Hepsi bir aradaydı. Diğerlerinin adını hatırlayamadığım için seslenemedim. Kusura bakmayın. Çok kısa bir süreydi. Kaçırır gibi götürdüler.”

Sosyal medya kullanıcıları, “İnsan, insan sesi duyunca mutlu olur, mazlumun sesi olmuşsunuz” şeklinde onlarca mesaj paylaştı.

İŞİMİZİ GERİ İSTİYORUZ

Ankara Yüksel Caddesi’ndeki, KHK ile çalışma hakları ellerinden alınan emekçilerin 1000 gündür devam eden ‘İşimi geri istiyorum’ eylemine polis müdahale etti. Basın açıklaması sırasında direnişçilere sert müdahalede bulunan çevik kuvvet, KHK ile ihraç memurları yerlerde sürükleyerek gözaltına aldı.

1 YORUM

  1. “Allah’a sığınırız, siyaset ve Şeytan’dan…” ölçüsünü hiç değiştirmedik. Allah, hangi siyasi partinin içinde, destekçisi, sempatizanı olursa olsun -evet, bunun içine AKP, MHP’dekiler de girer- veya partileri değil, partilerin siyasetlerini değerlendirip ona göre oy veren bütün iyi insanımıza, haksızlıklara, zulme uğramışlara, mazlumlara yardım etsin. Hangi siyasi partinin içinde, destekçisi, sempatizanı olursa olsun zulmedenlere ya hidayet etsin ya da verdiği “imhali” bitirsin inşallah.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin