Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan, rüşvet alan siyasetçiyi çok iyi biliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “AK Partili ve MHP’li kardeşlerime seslenmek isterim; siz hiç merak etmiyor musunuz her ay 10 bin dolar rüşvet alan siyasetçiyi? Bu kişi AKP’nin kilit noktası. Erdoğan rüşveti alanı çok iyi biliyor.” ifadelerini kullandı.

Partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

ADALET İSTİYORUZ

“Adaleti sağlayacağız. Bu toplum adalete susadı. Adalet istiyoruz. Eğer bir ülkenin hapishaneleri tıka basa doluysa, 10 kişilik koğuşlarda 25-30 kişi kalıyorsa bir sorun var demektir. Eğer devleti yönetenler adaletten uzaklaşmışlarsa, bırakın adaleti getirmeyi, adaletsizliği perçinliyorlarsa bu ülkede bir sorun var demektir.”

DİDİM BELEDİYE BAŞKANI’NA SALDIRI

“Didim Belediye Başkanı’mıza 5 kişi sopalarla saldırdı. Niçin biliyor musunuz? “Yıkacağım yasa dışı yapılan yerlerin tamamını yıkacağım” dediği için. Sen misin yıkmak isteyen? Ve dün akşam saldırıya uğradı. Belediye başkanımızın sağlığı yerinde.”

SİZİN ADALET ANLAYIŞINIZ, VİCDANINIZ BUNU KABUL EDİYOR MU?

“O kadar açlar ki. Hırsız olan açı doyurmak mümkün değildir. Milyonlar işsizken, milyonlar asgari ücretle çalışırken, saray beslemeleri 4-5 yerden maaş alıyorlarsa ben AK Partiye oy veren kardeşlerime seslenmek isterim. Sizin adalet anlayışınız, vicdanınız bunu kabul ediyor mu? Ya yolsuzlukların ortağı olacaksın sandığa gidince ya da adaletten yana olacaksın. Sakın ola ki kul hakkı yiyen hiç kimse CHP’ye oy vermesin. Haram oya ihtiyacımız yok.”

BU MUDUR ADALET?

“Bir kişi düşünün karısı Cumhurbaşkanı başdanışmanı. Arkeolog ama Merkez Bankası banka meclis üyeliğine seçiliyor. Ne işi var arkeologun orada? Kazı mı yapacak, 128 milyar doları mı arayacak orada? 128 milyar dolar gitti. Nereye gitti? “Bu soru sorulur mu?” diyor! Soruyoruz, cevap vermiyorlar. Araştıralım diyoruz “Araştıramazsınız” diyorlar. Bu mudur adalet?

HARAMZADELER DEVLETİ EL EGEÇİRMİŞ

“Rüşvet alan bir kişi nasıl olur da Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil edecek bir makama atanır? Nerede var böyle bir adalet? Haramzadeler, devleti ele geçirmişse, devleti soyulacak bir organ gibi görüyorlarsa bayrak ve vatanın hiç önemi yoktur. Ülkücü kardeşim, MHP’ye, AK Parti’ye oy veren kardeşim, rüşvetçinin büyükelçi tayin edildiği bir devlet göster bana? Tek örneği var, Türkiye Cumhuriyeti.”

ŞEHİTLERİN YARDIM PARALARINA ÇÖKTÜLER

“Şehit ve gaziler için yardım kampanyaları başlatıldı. Gayet güzel. Şehitlere ve gazilere verilecek paranın üstüne çöktüler. AK Partiye oy veren, MHP’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Şehitlerin ve gazilerin parasına çöken bir devlet adaletli olur mu? Hırsızlık değildir de bu nedir?”

MAN ADASI ÇIKIŞI

“Hepimiz vergi veririz. Devleti yönetenlerin de vergi vermesi lazım. Devleti yönetenlerin vergi kaçırma gibi bir hakları yoktur. Man Adası’nda Erdoğan’ın ailesi dünyanın parasını kazandılar. Niye Man Adası’nda 1 Sterlinlik şirket kuruyorlar. Çünkü oradan gelecek paralarda vergi 0. Ekmek alırken vergi veriyor vatandaş sen Man Adası’ndan para getirirken vergi vermiyorsun. Devleti yönetenler ve ailesi Man Adası’nda milyon dolarları getirirler bir kuruş vergi vermezler. Devlete vergi vermemek için dümen çevirmek ne zamandır adalet oldu?”

ERDOĞAN RÜŞVET ALANI ÇOK İYİ BİLİYOR

“AK Partili ve MHP’li kardeşlerime seslenmek isterim; siz hiç merak etmiyor musunuz her ay 10 bin dolar rüşvet alan siyasetçiyi? Bu kişi AKP’nin kilit noktası. Rüşvet alan belli, rüşveti veren belli. Ama beyefendi diyor ki, ‘ben elçiyim.’ Yani parayı ben aldım daha üst makama verdim diyor. Kim o? Rüşveti ortaya çıkarmak devletin namusudur. Erdoğan rüşveti alanı çok iyi biliyor. Eğer onu ortaya çıkarıp görevine son vermezse rüşvet çarkının bir parçasıdır.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin