Katil zanlısının ifadesi ortaya çıktı: Gamze’yi kıskançlık kastıyla öldürmedim!

AKP İlçe Başkan Yardımcısı Gamze Pala’nın boğazının kesilerek öldürülmesinin ardından gözaltına alınan katil zanlısı Savaş Dalançıkar, Pala’yı kıskançlık kastıyla öldürmediğini söyledi. Polis sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Dalançıkar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde AKP İlçe Başkan Yardımcısı Gamze Pala’yı vahşice öldüren katil zanlısı Savaş Dalançıkar, polis sorgusunda cinayetini nasıl işlediğini anlattı.

Gamze Pala’yı 5 yıldan fazla tanıdığını söyleyen katil zanlısı Savaş Dalançıkar, Pala’ya sevgi ve aşk duyguları beslediğini, çalıştığı yere zaman zaman onu görmek için gittiğini belirtti. Dalançıkar, Gamze Pala’ya mesajlar gönderdiğini, aradığını ve sürekli takip ederek karşısına çıktığını ancak Pala’nın kendisiyle konuşmayı reddettiğini anlattı.

‘‘YERE YATAR VAZİYETTEYKEN BOĞAZINA BIÇAK DARBESİ VURDUM’’

Olay günü akşam saatlerinde arkadaşlarıyla alkol aldığını, ardından eve gidip bıçak ve silah aldığını söyleyen Dalançıkar polis sorgusunda şunları söyledi: “Gamze’nin çalıştığı öğretmenevine gittim. Gamze’nin yanında çalışma arkadaşı olan bir beyefendi vardı. Ancak ben onun çalışma arkadaşı olduğunu bildiğim için Gamze’yi kıskançlık kastıyla öldürmedim. Ben öğretmenevi kapısından girdikten sonra Gamze’ye seslendim ve silahı gösterdim. Gamze ve yanındaki şahıs panikledi. Onlar panikleyince ben de panikle iki el ateş ettim. İlk başta 4-5 metre mesafeden ateş ettim ancak daha sonra yaklaşarak ateş etmeye çalıştım. Silahım tutukluk yaptı. Daha sonra Gamze’nin yanına gittim, yere düşmüştü. Yere yatar vaziyetteyken boğazına bıçak darbesi vurdum.”

Polis sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Dalançıkar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin