Katı atık tesisine çökülen iş adamı: Sesimi Twitter’dan duyurabildim

Cengiz Ergün
200 milyon TL'lik tesise, 1,3 milyon TL'lik komik bir bedelle çökmekle suçlanan MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP lideri Devlet Bahçeli'yle birlikte görünüyor.

2019 yılında yüzde 60 hissesini alarak ortak olduğu katı atık tesisi, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı MHP’li Cengiz Ergün ve arkadaşları tarafından gasp edilen iş adamı Hacı Nuh Kaya, 11 ay sonra sesini duyurabildi.

İşadamı Kaya, konuya ilişkin son yaptığı paylaşımda, “Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum; MHP’li Manisa BB Başkanı Cengiz Ergün’ün işletmeme çökme olayını ihbar edeli 11 ay oldu. Son 2 ay içerisinde sesimi Twitter’dan duyurabildim. Kurumların harekete geçmesini sağladık. RT ederek bana daha fazla destek olabilirsiniz. AZ KALDI!” ifadelerini kullandı. Kaya’nın verdiği bilgiye göre sosyal medyada konuyu gündeme getirmesinin ardından bütün kurumlar ayrı ayrı soruşturma başlatmış.

MHP’li Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün, Manisa’da faaliyet gösteren bir katı atık geri dönüşüm tesisine çöktüğü ileri sürülüyor. İddiaya göre Cengiz Ergün ve aralarında BengüTürk TV’nin sahibi Ahmet Turan’ın da bulunduğu bir grup, 200 milyon TL’lik firmayı 1,3 milyon TL gibi komik bir bedelle gasp ediyor.

Yaşadıklarını geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesabından paylaşan işadamı Hacı Nuh Kaya, “1 yıldır hukuk mücadelesi veriyoruz. Ancak hiçbir sonuç alamadık. Zaten bizi tehdit eden BengüTürk TV’nin sahibi Ahmet Turgut da bir sonuç alamayacağımızı söylemişti!” ifadelerini kullanmıştı.

KATIK ATIK TESİSİNE NASIL ÇÖKÜLDÜĞÜNÜN HİKAYESİ AŞAĞIDAKİ LİNKTE…

https://www.tr724.com/mhpli-baskan-kati-atik-tesisine-nasil-coktu/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin