Kastamonu’daki ”256 kağadın yarısını nettiniz?” afişi de kaldırıldı

CHP Kastamonu İl Başkanlığı binasından sökülen “128 milyar dolar nerede?” yazılı afişin yerine asılan “256 kağadın yarısını nettiniz?” afişi de kaldırıldı. “256 kağadın yarısını nettiniz? Deyvesenize” afişini indirmek için gelen itfaiye aracı binaya yetişemeyince yeni araç istendi. CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, çektiği videoda “Mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

CHP’nin Merkez Bankası rezervlerinin buhar olmasıyla ilgili AKP iktidarına yönelttiği ”128 milyar dolar nerede?” sorusunun yer aldığı afişler, savcılık talimatıyla parti binalarından sökülmeye devam ediyor.

CHP Kastamonu İl Başkanlığı tarafından asılan ”128 milyar dolar nerede?” afişlerinin kaldırılmasının ardından asılan ”256 kağadın yarısını nettiniz? Deyvesenize” afişi de indirilmesi için Kastamonu itfaiyesi, bir araç görevlendirdi. Ancak araç il binasına yetişemeyince yeni bir araç gelmesi istendi.

Afişlerin indirilmesine tepki gösteren CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin ”Mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

”İŞTE SİZE GERÇEK BİR DARBE DÖNEMİ UYGULAMASI”

Afişin ikinci kez kaldırıldığını sosyal medya hesabından duyuran CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, ”İşte size gerçek bir darbe dönemi uygulaması. İşte size gerçek bir sıkıyönetim uygulaması. Ama gün doğumuna az kaldı! #128MilyarDolarNerede” ifadelerini kullandı.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin