Karnı aç olan vatandaş marketten ekmek çalarken yakalandı

Antalya Serik ilçesinde bir marketten ekmek çalan Kerim S., maket çalışanları ve mahalleli tarafından yakalandı. Polise teslim edilen Kerim S., “Karnım açtı o yüzden aldım” dedi.

Serik Akçaalan Mahallesi’ndeki bir markete alışveriş için giren Kerim S., ekmek ve çerez paketini gizlice kıyafetinin içine koydu. Durumu güvenlik kamerası sayesinde fark eden market çalışanı, şüpheli Kerim S.’nin yanına gidip aldıklarını geri bırakması gerektiğini söyledi. Kerim S. ise cevap vermeden marketten kaçtı.

Bunun üzerin şahsın peşinden koşan market çalışanları, Kerim S.’yi boş bir arazide çevredeki vatandaşların yardımıyla yakaladı. Polis merkezine götürülen Kerim S. ifadesinde ”Karnım açtı o yüzden aldım” dedi. Karakoldaki işlemlerinin ardından şüpheli serbest bırakıldı.

”İŞSİZİM, AÇ KALDIĞIM İÇİN YAPTIM”

Sözcü gazetesinin telefonla ulaştığı Kerim S., daha önce turistik bir otelde çalıştığını, pandemi nedeniyle çalıştığı otelin kapanması nedeniyle uzun zamandır işsiz kaldığını belirtti.

Aç kaldığı için ekmek çalmak zorunda kaldığını söyleyen Kerim S.; ”Pandemi nedeniyle çalıştığım otel kapandı. Ardından sokağa çıkma yasakları geldi. İşsizliğim döneminde hiçbir yerden yardım alamadım. Aylardır iş arıyorum fakat bulamadım. Aç kaldım, bu yüzden böyle bir olaya gerçekleştirdim. Şu anda memleketim Burdur’a geri dönüyorum.” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin