Karamollaoğlu: Hükümet Sülün Osman filmini tehditle kaldırttı

Saadet Partisi’nin sinema salonlarında gösterilen ve AKP’yi eleştiren ‘Sülün Osman’ temalı reklamının ajansa yapılan baskılar sonucu yayından kaldırıldığı ortaya çıktı. Yaptığı basın toplantısı sırasında sorulara cevap veren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Hükümet Sülün Osman’dan niye bu kadar çekindi anlamadım. Baskı kurdular, reklam ajanslarına Sülün Osman’ı kaldırttılar” dedi.

Geçen hafta vizyona giren ‘Organize İşler 2: Sazan Sarmalı’ filmi öncesinde gösterilen reklam çalışması sosyal medyada gündem olmuştu.

Gerçek bir hikayeden alıntı yapılarak Sülün Osman lakaplı dolandırıcıyı konu alan reklamda, Galata Kulesi’nden Taksim Meydanı’na kadar Sülün Osman’ın dolandırdığı insanlar anlatılıyor. Film,  AKP’nin köprü zamları, özelleştirme, yolsuzluklara ve kötü yönetim örneklerine göndermeler yapıyor.

Reklamda köprü geçiş ücretlerine atıfta bulunarak “Galata Köprüsü’ne adım atan herkesten geçiş ücreti aldı. Tabi o zamanlar köprüden geçmeyenler para ödemek zorunda değildi” ifadeleri kullanılıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin