Karamollaoğlu: Çarşı pazar emir-komutayla yürümez

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türk ekonomsinin çökmüş durumda olduğunu belirterek “Çarşı pazarı, emir komutayla yürütmek istiyorlar. Fiyatlar böyle belirlenmez. Üreticiler desteklenmeli.” dedi.

Sözcü gazetesinin haberine göre, SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, dün Ankara’da gazetecilerle bir araya geldi. Karamollaoğlu’nun gündeminde 31 Mart yerel seçimi ve ekonomide yaşanan sıkıntılar vardı. İktidarın aldığı ekonomik önlemleri eleştiren Karamollaoğlu şöyle konuştu:

ÜRETİCİNİN DESTEKLENMESİ GEREKİYOR

“Ülkemizin ekonomisine bir bütün olarak baktığımızda ne yazık ki çökmüş durumda. Bu durum hükümetin politikalarından kaynaklanıyor. Türkiye, domates ithal eden ülke haline geldi. Çarşı pazarı emir komutayla yürütmek istiyorlar, emir komutayla serbest piyasada fiyatlar belirlenemez. Üreticiyi desteklemek gerekiyor.

Aksi halde başka ülkeye muhtaç olursunuz. Tarım Bakanı, 2 milyon hektarlık alanı tarıma açacaklarını söylüyor. Bu kadar alanın niçin ekilmediğinin üzerinde durmak lazım. Sarayda yaşayacak ‘garibanın derdiyle dertleniyorum’ diyeceksin. Buna kimse inanmaz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin