Kan bağışlayana 5 litrelik ayçiçek yağı kampanyasına yoğun ilgi!

EDIRNE'NIN KESAN ILCE BELEDIYESI VE TURK KIZILAYI EDIRNE KAN MERKEZI ISBIRLIGINDE DUZENLENEN VE KAN BAGISINDA BULUNANLARA 5 LITRELIK AYCICEGI YAGI HEDIYE EDILDIGI KAMPANYA, YOGUN ILGI GORDU. (FOTO: UNSAL YUCEL/DHA,EDIRNE)

Edirne’nin Keşan ilçesinde düzenlenen ve kan bağışında bulunanlara 5 litrelik ayçiçek yağı hediye edildiği kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. AKP’li Keşan Belediyesi ile Türk Kızılay Edirne Kan Merkezi işbirliğiyle düzenlenen kampanya kapsamında kan bağışında bulunan ilk 300 kişiye belediye tarafından 5 litrelik ayçiçek yağı hediye edildi. Vatandaşlar, kanlarını vererek fiyatı yılbaşından bu yana yaklaşık yüzde 50 artan ayçiçek yağını alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, beraberinde kampanyaya personeliyle destek veren Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, yönetim kurulu üyeleri ve bazı muhtarlarla birlikte kan bağışı çadırını ziyaret etti.

 

ÇADIR ÖNÜNDE KUYRUK OLUŞTU

Belediye Başkanı Helvacıoğlu, pandemi nedeniyle ülke genelinde kan bağışının düştüğünü belirterek, “Biz bunu aşmak için Türkiye’ye örnek olsun diye bütün kurumlarımızla birlikte bir kampanya gerçekleştirdik. Daha kampanyanın ilk saatlerinde kuyruklar oluştu. Herkesin bu kampanyaya destek olmasını temenni ediyoruz. Bir damla kanın bedeli paha biçilemez. Ancak Biz belediye ve kurumlarla işbirliği içerisinde farkındalık oluşturma adına kan bağışlayan ilk 300 kişiye 5 litrelik sıvı yağ veriyoruz.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin