Kahraman, ‘Eşkıya Che gencimin göğsünde olamaz’ dedi, ortalık karıştı [VİDEO]

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Che Guevara’nın resimlerinin tişörtlerde olmasını ‘garip’ bulduğunu söyledi.

Rize Belediyesi’nin düzenlediği fetih kutlamalarına katılan Kahraman, burada yaptığı konuşmada Che’yi “eşkıya” olarak tanımladı. Kahraman, şöyle konuştu:
“Devlis var. Yani Liseli Devrimciler. Che Guevara’nın tişörtlerini giymişler. Che 39 yaşında öldürülen, infazlar yapan bir katil kişilik. Bir gerilla. Bolivya’da, Küba’da, Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya, benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz. Olmamalı. Bağı yok benimle. Köküm bir değil, tarihim bir değil. Benim kendi tarihim ve insanlarım var. Onlarla övüneceğim. Garip… Fatih’i Dünya tanıyacak ama Türkiye tanımayacak.”

Che Guevara’ya eşkiya diyen Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a muhalefet partisi milletvekillerinden tepki gecikmedi. İşte o tweet’ler:

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

  1. Hükümet hukukta, asayişte, eğitimde, ekonomide vs herşeyi yoluna koydu artık gençlerin giydiği tişörte el atma zamanı… Sen genel af diye nice eşkiyayı dışarıya sal, masumlara yer açmak için, sonra da bilmem nerenin eşkiyası falan diye nutuk at. Hiç samimi değilsiniz, her sözünüz ikiyüzlülük kokuyor. Fatih’in aziz ismi ağzınıza yakışmıyor, zaman gösterecek kimlerin eşkiya kimlerin Fatih’in torunları olduğunu…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin