Kadınların 8 Mart yürüyüşü için bu kez de ‘işgal hareketi’ dedi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, feminist kadınların 8 Mart yürüyüşünü bu kez de ‘işgal hareketi’ diye yorumladı. Yürüyüş temsilcilerinin ezanı protesto etmediklerini açıklamasına ve AKP’ye yakın pek çok ismin bunu teyit etmesine rağmen Erdoğan aynı iddiasını sürdürdü. AKP ve MHP dışındaki partileri ‘ezan düşmanlarına’ destek vermekle suçladı.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Ankara Yenimahalle’de konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, ezanın ıslıklandığını iddia ettiği ‘8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’ için valilikten izin alınmadığını söyledi.

Saadet’e de ‘ezan düşmanı’ eleştirisi

Erdoğan şöyle konuştu: “Toplantı ve yürüyüş kanununa göre izin almak zorundalar. Sordum müracaat edilmemiş. İstiklal Caddesi’ne farklı ara sokaklardan girerek işgal hareketine girişmek istediler. Türkiye hukuk devleti içinde halkını hukukunu korur ama teröre yönelik adım atanlara göz açtırmaz. Bütün polisimizle, askerimizle tepelerine tepelerine bineriz.”

Erdoğan Kılıçdaroğlu ve Akşener’e de ‘ezan’ üzerinden yüklendi: “Bay Kemal, siz bu ezan düşmanlarıyla berabersiniz. Meral Hanım, siz ezan düşmanlarıyla berabersiniz. HDP’yi zaten söylememe gerek yok. Üzülüyorum ki Saadet de onlarla beraber.”

1 YORUM

  1. Kesinlikle “hasta”!!!
    “Sahsiyet” tamamen erozyona ugramis.
    Kendi haline birakmak sanki en iyisi gibi ama disinin kirasini istemesi ve azmasina neden olur mu?
    Zalime dahi yardim etmek lazim…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin