THY, tüm tarifeli uçuşları iptal etti; Kâbil Havaalanı’nda Taliban’dan kaçış izdihamı

Taliban’ın Afganistan’ın başkenti Kabil’e girmesinin ardından ülke dışına çıkmak için havalimanına akın eden binlerce kişi Kâbil Havaalanı’na izdihama neden oldu. Tahliye operasyonları yürütülen Kâbil Havaalanı’nda tüm ticari uçuşlar askıya alınırken askeri uçaklar ile yapılan tahliye anlarından birinde izdiham yaşandı.

 

THY UÇUŞLARI İPTAL ETTİ

Afganistan’daki son gelişmelerin ardından THY tarifeli tüm Kabil uçuşlarının iptal edildiğini duyurdu. THY’nin İstanbul’dan Kabil’e ve Kabil’den İstanbul’a haftada 10’ar tarifeli uçuşu bulunuyordu. THY, Kabil’den Türkiye’ye ilk tahliye uçağının ise öğleden sonra İstanbul’a geleceğini belirtti.

SİLAH SESLERİ DUYULDU

Havaalanında yaşanan kaos anlarına ait görüntüleri kaydeden görgü tanığı, havaalanına gelen yetkililer ve üst düzey kişiler için gizlice biniş kartlarının basıldığı dedikoduları üzerine gidiş salonundaki kişilerin uçaklara doğru koşmaya başladığını ve adeta izdiham yaşandığını belirtti. İnsanların o anlarda çok çaresiz olduğunu ifade eden görgü tanığı, güvenlik güçlerinin insanların havalimanına girmesini engellemek için havaya ateş açtığını belirtti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin