japonya dönüş uçak deşifre

YORUM | LEVENT KENEZ

 

 

Kimden: Fahrettin Altun

Konu: japonya dönüş uçak deşifre

Tarih: 28 Haziran 2019

Kime: [email protected]; [email protected] ; [email protected]; [email protected] Sumeyye <[email protected]


ekleme çıkarma olacak. çıksın ya da eklensin dediğiniz yerleri gönderin lütfen. FA

1.sayfa başlık: Gözünün yaşına bakmayız

İç sayfa başlık: NATO’dan geri dönüş yok

Efendim kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkması konusunda ne düşünüyorsunuz?

-Valla benim Osman’ın TRT’ye çıktığından haberim yok doğrusu şimdi sizlerden duydum. Kırmızı bültenle aranıp aranmadığı tabii yargı ile ilgili bir durum. Benim bilgim yok. Onun en son Kuzey Irak’ta bir süpermarketi vardı. Adı da Ferhat Bakkaliye falan. Ben esnaf olarak biliyordum. Tabi ben bilemem ama her Türkiye Cumhuriet vatandaşı gibi bir müracaatı olmuşsa TRT’deki arkadaşlar hassasiyet göstermiş olabilirler. Şimdi sırtını dağa dayayıp, terör örgütüne dayayıp, Kandil’e dayayıp siyaset yapmak isteyenlerle Öcalan arasında bir husumetin biz tarafı değiliz. Bakın o akşam gazeteci arkadaşlar bir akademisyenin bir mektubundan bahsettiler ben de mektup herhalde bu anlama geliyor dedim. Olay bundan ibarettir. Bu işi ne kadar çarpıttılar biliyorsunuz. Geçen Mehmet’i gönderdik. Bizim diyalogdan yana bir sıkıntımız yok. Ama Kürt bile olmayan insanların benim Kürt vatandaşlarım hakkında konuşmasına da izin veremeyiz. Kürt bile olsa kendi kendisini temsil edebilmelidir.

Başkan seçilen İmamoğlu hakkında Ordu Valisi ile ilgili olarak dava açılırsa seçilse bile başkanlığının düşülebileceğinden bahsetmiştiniz. Son parti toplantısında bu konuda sizinle bazı arkadaşlarınız arasında bir görüş ayrılığı olduğu konuşuluyor?… (NE DEMİŞ BİLİN DİYE-HAYATİ İLE İLGİLİ KISIM ÇIKACAK)

-Benim böyle bir tartışmadan haberim yok. Arkadaşlar ben bir şiir okuduğu için aylarca hapis yatmış bir belediye başkanıyım. Biz bunları yaşadık. Bu işleri düşene sorun. Biz düştük. Şimdi bugün şiir okuduğu için hapse giren var mı? Yok. Ne var, şu var: Ordu valimize yapılan ağza alınmayacak, burada tekrar zikretmeme terbiyemin el vermediği bir hakaret var. Biz diyoruz ki olay yargıya intikal edince yargının kararı ne ise ona göre ne yapılacaksa o. Şu kadar ay ceza alır, mahkeme bu kadar verir ben bunu bilemem. Şimdi vali kimi temsil ediyor şehirlerde? Cumhurbaşkanını…Şimdi siz valiye afedersiniz de it derseniz kime demiş olursunuz? Cumhurbaşkanına. Buna kimsenin hakkı var mı? Yasalar açık. Aramızda Hayati Bey ile farklı görüş olmaz. O tabii avukat tarafından geldiği için hep savunma makamında. Yıllarca belediye başkanlarını savunduğu için hep o pencereden bakıyor. Akbil kumpas davasından da bir şey çıkmaz demişti o zamanki mahkeme başkanı adı neydi şimdi unuttum hayattaysa uzun ömürler diliyorum, vicdanlı birisi çıktı da biz öyle beraat ettik.

İstanbul seçimlerinin yenilenmiş olmasından dolayı partide bir pişmanlık var mı?

Değerli arkadaşlar şunun yeterince anlaşılmadığını görüyorum. 31 Mart günü yapılan seçimdeki hukuksuzlukları eğer YSK’ya taşımamış olsaydık AK Parti olarak biz suç işlemiş olurduk. Şimdi Türkiye’de seçimlere gölge düşürecek bir şeye izin verirsek bir daha kimse seçimlere güvenmez. Bu sorumlulukla hareket ettik. Bakın yeniden seçim oldu bir aday kazandı. Görüldü ki sandık tek çözümmüş. Seçimi kazananlar yaşasın demokrasi diyor bakın onlar da milletten başka karar mercii olmadığını öğrenmeye başladılar. Ben seçimlerin tekrarına karşıydım ancak arkadaşlar seçimler bundan sonra hep şaibe ile anlır deyince tamam o zaman başvurun dedim. YSK da aynı kanaatteymiş ki tekrar edildi. Sonra o aday şu farkla kazandı, bu farkla kazandı. 25 ilçeyi biz kazanmışız. Tüm Türkiye’de Cumhur ittifakı yüzde 50 oy almış. Fark diyorsanız işte fark budur.

Efendim, Meral Akşener yabancı bir diziyle meşhur olan bir repliği İngilizce söyledi ve kış geliyor dedi…

Bir kere köklerinin bu topraklara ait olmadığını göstermişlerdir. Milliyetçi partiyim diyeceksin bizim kültürümüzle hiç ilgisi olmayan bir diziden bu ülkenin cumhurbaşkanına sesleneceksin. Diriliş Ertuğrul’dan niye bahsetmiyorsun. Payitaht’tan neden bahsetmiyorsun. Benim milletim bunları izliyor, senin izlediklerini izlemiyor ki. Bu hanımefendi bir de milletin meclisinde İngilizce konuşuyor. Arkadaşlara bakın bakalım dedim yasada nedir bunun cezası. Mesele İngilize konuşmaksa biz en gerekli yerde “one minute” diyerek zaten bu dili konuşmuşuzdur. Bu hanımefendinin edepten yana hiç nasibi yoktu şimdi de bu milletten yana bir nasibinin olmadığı görülmüştür. Yahu sen kimsin ya! Kış sana yahu. Bak bakalım sen hangi mevsimi yaşayacaksın yakında. Neymiş kış geliyormuş, ee sonra gelecek? Bahar mı gelecek? Bakın bunların hepsi birer terör propagandasıdır. Şecaat arz ederken sirkatin söyleyen merd-i kıbtîler bunlar. Ellerine yazılıp verilen şeyleri okumaktan başka bir şey yapamazlar. Diğeri de öyle diğeri de, yok bir farkları.

Efendim eski arkadaşlarınızın yeni parti kurmaları gündemde…

Arkadaşlar Bu trenden inenler, bir daha bu trene binemezler. Bu davada bu treni terk edenler kusura bakmasınlar, bu can bu tende oldukça bir daha bu trene kabul etmeyiz. Gider parti kurarız… Ne yaparsan yap. Menfaati bitenlerle beraber yolun açık olsun. Bu girişimlerin hangi başkentlerden sipariş edildiğini de çok iyi biliyoruz. Kim nerede ne söylemiş, ne söz vermiş, hangi ihanette bulunmuş hepsi elimizde. Fetö’nün teşvikiye onların dümen suyuna girenlerle nasıl müdehale ediyorsak onlarla da aynısını yaparız. Eski arkadaşmış, eski bakanmış. Hiç gözünün yaşına bakmayız. Sen kalkıp terör örgütleri ile nasıl birlikte olursun ya. Milletimin de bunlara prim vereceğini zannetmiyorum. Çok net bir Fetö projesidir. Yahu ülkeye hizmet etmek istedinizde biz size bu imkanı vermedik mi? Farklı bir görüşün varsa gel söyle.Nedir bu şimdi? Ölene kadar bakan mı olacaksınız? Ölene kadar bir makamda mı duracaksınız?

S-400’ler ile ilgili olarak ABD’nin yaptırım uygulayacağı konuşuyor… 

-S-400 mü alıyormuşuz? İnanın benim bundan haberim yok. Değerlendiriliyor. E tabii savunma ihtiyacımızı gidermek zorundayız. Amerika ben satmam derse satana gideriz. Ancak savunma bakanımdan son bilgileri almadım. Sayın Trump ile sürekli telefonda görüşüyoruz, bir yaptırım olacağı hissini almadım. Şimdi Japonya’da yine görüştük, çok da güzel geçti. Bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sayın Trump ile gayet bu işi iyi götürüyoruz. Sayın Obama ile aşamadığımız şeyler vardı. Biz Türkiye olarak stratejik ortaklığa bağlıyız. NATO üyesiyiz. Buna bağlıyız. Müttefikimizden de aynı şekilde davranmasını bekleriz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin