‘Erdoğan, Trump’la yan yana fotoğraf çektirmek için protokol ihlali yapmış’

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın G20 Liderler Zirvesi’nde ABD Başkanı Donald Trump ile yan yana fotoğraf çektirmek için protokol ihlali yaptığı belirtildi.

G-20 Zirvesi’ndeki protokole göre, Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Putin’in yanında yer alması gerekiyordu. Ancak, gazeteci Serkut Bozkurt, sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Zirvedeki protokolü de paylaşan Bozkurt, bu protokole göre, Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Putin’in yanında yer alması gerektiğini belirtti. Bozkurt, protokolde, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in Trump’ın yanında yer alacağının görüldüğünü aktarırken, Xi Jinping’in yerinin dolmasından dolayı mecburen Putin’in yanına geçtiğini ifade etti.

Bozkurt, fotoğraf çekimi öncesinden bir video da paylaşırken, “Liderler sürekli yere bakıyor. Yerde ülkelerini temsil eden bayrak veya simge var. Acaba Erdoğan,Türkiye’nin bayrağını mı tanımadı, yoksa korsan bir şekilde Trump’ın yanına mı geçti?” diye sordu.

Bozkurt, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Erdoğan’ın, yerinin Trump’ın yanı olmadığı halde, bir hamle yaptığını ve Trump’ın yanına geçtiğini iddia etti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin