İyileştiği için boğa kesip yemek verince 146 kişiye virüs bulaştı!

30 vakayla Türkiye’de koronavirüsün en az görüldüğü şehirler arasında yer alan Kars’ta son iki haftada vaka sayısındaki anormal artışın nedeni ortaya çıktı. 2 hafta önce yapılan bir nişan töreninde koronavirüs tedavisinin ardından taburcu edilen bir kişinin boğa keserek yakınlarına yemek daveti vermesinin artışın sebebi olduğu öğrenildi.

Türkiye’de corona virüsü vakalarının en az görüldüğü kentler arasında yer alan Kars’ta 30 olan vaka sayısı, tedbirlere uyulmayınca iki hafta içinde 146 artarak 176’ya çıktı.

2 bin 145 kişiye test uygulanan kentte bugüne kadar 7 hasta hayatını kaybetti. Hastalardan 56’sı evlerinde, 53’ü ise karantina yurdunda takip ediliyor.

BOĞA KESİP YEMEK DAVETİ VERDİ

İki hafta önce düzenlenen bir nişan töreninde koronavirüs tedavisi sonrası taburcu edilen bir vatandaşın boğa keserek yakınlarına yemek vermesinin, vaka sayısının artmasına neden olduğu belirtildi.

Kars’ın virüs vakalarında en çok artış gösteren 9 il arasına girmesini yorumlayan vatandaşlar, herkesin kurallara uyması gerektiğini ifade ederek, maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarında riayet edilmesini istedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin