Portakal’ın çiftliğinde kaçak yapı bulunamadı!

İzmir’in Seferihisar ilçesinde, FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’ın eşi Armağan Portakal’ın 5 yıl önce kurduğu çiftlikte kaçak yapıya rastlanmadı.

Seferihisar ilçesi Camikebir Mahallesi’nde 2015 yılında Fatih Portakal’ın eşi Armağan Portakal adına kurulan Torlak Çiftliği’nde bazı yapıların kaçak olduğu şikâyeti üzerine ekipler harekete geçti. İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, Gözsüzler mevkisindeki 8 bin 394 metrekarelik tapu alanına sahip çiftliğe giderek inceleme başlattı. Yapılan ilk incelemede, ailenin 3 parça yapı için 2018 yılında çıkarılan İmar Barışı yasasından faydalandığı tespit edildi. 2016 yılında yapılan 36 metrekare alana sahip atölye olarak kullanılan ahşap bina, depo olarak kullanılan 21 metrekarelik bina ve önündeki pergoleli mutfak olarak kullanılan bölüm ile hobi odası olarak kullanılan 10 metrekarelik ahşap bina için yapı kayıt belgesi alındığı saptandı.

DRONE KALDIRIP EVİNİN ÜSTÜNDE UÇURDULAR

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Seferihisar’daki 8.3 dönümlük çiftlik evine yasalara aykırı şekilde 3 kaçak yapı diktiği iddiasıyla bugün havuz medyası ve AA’nın yaptığı haberlere cevap vermişti.

Sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yapan Portakal, “Drone kaldırıp evimin üstünde uçuruyorlar. Yeni Asır’ı, DHA’sı özel mülkümü yukarıdan dikizleme hukuksuzluğunu gerçekleştiriyorlar. AA bile oraya geliyor. Evimin adresini paylaşıp bizimle yaşayanları, eşimi hedef gösterme sorumsuzluğunu yapıyorlar.​ Eğer başlarına bir şey gelecek olursa sorumlusu sizlersiniz. İtibar celladı olarak hakkınızda emniyette şikâyette bulunuldu. Umarım kötü bir durum yaşanmaz!” demişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin