İyi Parti’li Türkkan, Erdoğan’ın eski açıklamasını hatırlattı: Ne oldu şimdi?

İyi Parti Meclis Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, kabul edilen yeni infaz düzenlemesine tepkisini, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişteki ‘af’ açıklamasını hatırlatarak gösterdi. Türkkan, “Bunu ben demedim, Cumharbaşkanı sayın Erdoğan demişti. Ya şimdi! Şimdi ne oldu?!” ifadelerini kullandı.


AKP’li Erdoğan, söz konusu görüntüde devletin ‘kişilere karşı işlenen suçları affetme yetkisi olmadığını’ üzerine basa basa söylüyor. Erdoğan, “Devlete karşı işlenen suçları devlet affeder ama şahıslara karşı işlenen suçları devletin af yetkisi yoktur, bu böyle bilinsin. Hele hele 50 bini aşkın uyuşturucu satıcısının cezaevlerinde olduğu bir dönemde biz uyuşturucu satıcılarını affeden bir iktidar olarak mı anılacağız! Asla! O zaman adil bir iktidar olamazsınız. O zaman adaletle hükmeden bir iktidar olamazsınız.”

2018: DEVLET ŞAHISLARA KARŞI İŞLENEN SUÇLARI AFFEDEMEZ!

Eylül 2018’de Kırgızistan dönüşü gazetecilere ise şöyle demişti Erdoğan: “Kader mahkumları meselesini anlamış değilim. Kime kader mahkumu denir çok çok önemli. Benim bir ilkem var. İlkem de şudur: Devlete karşı işlenen suçlarda devlet affedici olabilir. Ama kişilere karşı işlenen suçlarda devletin af yetkisi yoktur. Bunu bazıları şu anda menfaate çevirmek isteyenler olabiliyor. İçeridekiler onların bekleyenleri… Biz arkadaşlarımıza şunu da söyledik, özellikle bu bizim gündemimizde olan bir şey değil…”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin