İyi Parti’den AKP hükümetine: Yeter artık aklınıza başınıza alın, dehşet gününe gidiyoruz, adaleti hakim kılın

İyi Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak AKP hükümetine dikkat çekici bir adalet çağrısı yaptı.

Türk devletini, Türk yurdunu ayağa kaldıracak olan şeyin, adalet olduğunu belirten Yavuz Ağıralioğlu, “Devlet, F..ö’cünün, suçlunun cezasını verecek; hakkı yenenin hakkını da kendisine iade edecek. Takipsizlik ve beraat alanlar dahil, bütün masumlar için, adaleti şakır şakır çalıştırmak zorundayız.” dedi

Konuşmanın videosunu #DünyaHukukGünü etiketiyle sosyal medya hesabından paylaşan Ağıralioğlu, AKP grubuna şunları söyledi:

“Bu vatan hainliği işini kaldıramaz hale geldi yüreğim. Kanser oldu, öldü. Aklınıza başınıza alın, Allah’ın huzuruna insanlara attığınız iftiralarla çıkmayın. Yeter artık bıktık, usandık. Herkes toparlansın. Devlet dediğiniz cihaz, gadre uğramış adamların görevlerine tevdi etme sürecini de organize etmek zorundadır. İnsanların göz göre göre ölümüne sebep olan bu süreç içerisinde devleti bu kadar merhametsiz görmesinden bıktık artık yeter.

Yani devlet dediğiniz cihaz adaleti çalıştıracak şakır şakır. Hakkı yenenin hakkını kendisine iade edecek yeter artık. O yüzden bu mevzuda Allah’ın huzuruna, ‘ya biz bilemedik, kurunun yaşın hesabını yapamadık, bir sürü mazlum mağdur arada öldü’ gibi bir mazeretin bir şey ifade etmeyeceği dehşet gününe gidiyoruz. Ölüm var, hesap var. Dolayısıyla hükümete, sözcülerine grup başkan vekillerine sesleniyorum yeter artık.

Yargı reformu, turizm reformu dahil, bunların hepsinden önemlisi Türk yurdunu ayağa kaldıracak olan şey adalet reformudur. İlhami Keleş gibi binlerce mazlumu, ahirette kendimize azap sebebi edeceğiz, yüzlerine bakamayacağız…”

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin