‘İtirafçı’ olduğu konuşulan Rıza Zarrab ve avukatları duruşmaya katılmadı

ABD’de tutuklu olarak yargılanan ve günlerdir haber alınamayan İran asıllı Türk işadamı Rıza Zarrab, 27 Kasım’daki başlayacak jürili duruşma öncesi bugünkü son ara duruşmaya katılmadı. Zarrab ile birlikte avukatları eski New York Belediye Başkanı ve ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyasındaki önemli destekçilerinden Rudy Giuliani ile eski Adalet Bakanı Michael Mukasey de duruşmada yer almadı.

Zarrab’ın avukatlarının da bulunmadığı duruşmada, eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla ve avukatları hazır bulundu.

Hakim Berman duruşmada Zarrab’ın ABD’nin İran’a yönelik yaptırımları delme suçlamasından yargılanıp yargılanmayacağına ilişkin soruya yanıt vermeyi reddetti. Hakim Richard Berman, Atilla’nın son iddianameye yönelik itirazlarını reddederek, iddianamenin geçerli olduğuna da hükmetti.

Oturum biterken Hakan Atilla’nın avukatı Victor Rokko, mahkemenin hakimine “Müvekkilim tek başına mı yargılacak, Zarrab’la mı?” soru yöneltti.

Hakim Berman ise Rokko’nun bu sorusuna “Ben bu tip sorulara cevap veremem. Bunu davanın günlük kayıtlarından takip edip öğrenin” yanıtını verdi.

 

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin