‘Hocaefendi’ye fetö deme’ diye uyardı, gözaltına alındı

İHA Erzurum muhabiri Ahmet Akbuğa, röportaj yapma bahanesiyle gittiği Fethullah Gülen’in doğduğu köyde provokatif sorularla köylülerden Gülen’i kötülemelerini isteyince beklemediği bir uyarı ile karşılaştı. Gülen için f…, hain gibi ifadeler kullanan muhabire Gülen ile aynı soyismi taşıyan Murat Gülen, muhabir Ahmet Akbuğa, ‘Hocaefendi’ye öyle deme, Hocaefendi ne yapmış. Karıncayı incirmeyen insanlara öyle deme’ şeklinde uyarılarda bulundu.

İHA muhabiri Ahmet Akbuğa’nın tahrikleri karşısında yatıştırıcı cevaplar veren Murat Gülen, bu videonun yandaş hesaplarda yayınlanmasından sonra adeta linç edildi ve hedef gösterildi. Ardından ise Gülen gözaltına alındı. Gülen, çıkarıldığı mahkemece örgütü övmekten tutuklandı.

Köylü Murat Gülen’i tutuklatan İHA Muhabiri Ahmet Akbuğa’nın şahsi sosyal medya hesaplarında bu haberine yer vermemesi ise dikkat çekti.

İşte o video:

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

4 YORUMLAR

  1. Resmi iftiraları ve hakaretleri tekrarlamazsanız suçlusunuz. Bir de ülkede faşizm/diktatörlük var deyince alınganlık gösteriyorlar ya ifrit oluyorum.

    Bugün sahipsiz zannedip içeri attıkları o masum adamın da elbette bir sahibi var ve o ‘benim azabım çok çetindir’ diyor, hatırlatırım.

  2. Mücahit Ören 15 Temmuzdan 2 gün önce Amerika’dan darbe mesajları yayıyordu, “Ankara’yı ayağa kaldıracağımız gün yakın” diyordu! Bu İHA (insansız/insafsız/imansız haber ajansı) bu konuyu araştırsa ya!

  3. İHA muhabirimiymiş o. Ben köyün delisi sandım çekeni. Üzerinize borç olsun bu soysuz, kansız ve menfaatçileri n hepsinin isimleri ve fotoğraflarıyla birlikte arşivlemek.Haber bu bağlamda çok hoşuma gitti. Bunların çocukları ve torunları, bunların çocukları ve torunları oldukları için utanacaklar. İşin kötü tarafı bunlar başka bir ülkede yaşamak isteyecekler fakat hiçbir ülke bu pislikleri kabul etmeyecek..Gariban abime yazık olmuş ama helal olsun.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin